Problem z odtwarzaniem plików MOV


(Djsola) #1

Witam wszystkich forumowiczów. Mój problem polega na tym, że nie mogę w MPClassic ani żadnym innym odtwarzaczu oprócz QuickTime odtworzyć filmu w formacie MOV. Dodam że mam zainstalowany K-lite Mega Codec Pack w najnowszej wersji (niestety próbowałem na starszych też nie działa). Instalowałem również dodatek QuickTime Alternative, niestety bez rezultatu. Usuwałem również K-Lite czyściłem rejestr instalowałem od nowa niestety to również nic nie dało. Podczas próby odtworzenia pliku MOV na MPC na 1s. pokazuje się obraz filmu po czym wyskakuje taki błąd:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4db414198863029d.html

oraz po rozwinięciu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/583c3e6ecd292c52.html

PS: Wszystkie inne formaty nawet te w najdziwniejsze działają bezproblemowo na MPC i nawet na WMP.

Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam.


(Kolmar) #2

Zainstaluj ponownie QT lub paczkę kodeków.

http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=31115


(Djsola) #3

Już próbowałem tak to nic nie daje. Tylko tak jak mówię QuickTime odtwarza MOV bez problemu, a ja chciałbym odtwarzać ten format na MPC wiem że to możliwe bo kiedyś odtwarzałem.


(Kolmar) #4

Spróbuj uruchomić VLC w wersji portable i zobacz czy będzie odtwarzał pliki mov. Jeżeli odtworzy, to Masz problem z kodekami, jeżeli nie to jest poważniejszy problem.


(Pawel Ciacho) #5

A Real Alternative?


(Djsola) #6

Zrobiłem tak jak mówiłeś: film się włączył i działał jakieś 2s. po czym obraz się zatrzymał a suwak przewijania filmu lecial do końca. Nie wyskoczył żaden błąd.


(Kolmar) #7

A w innych programach sprawdzałeś ?

Po instalacji kodeków K-lite jest dostępny odtwarzacz Windows Media Classic, spróbuj w nim odtworzyć plik.


(Djsola) #8

Tak napisałem na początku mojego postu że on właśnie mi nie odtwarza i wyskakuje ten błąd co podałem. MOV odtwarza mi tylko QuickTime i żaden inny.


(Kolmar) #9

Ok, nie zauważyłem, sorki.


http://www.windows-media-player-updates ... inWMP.html


(Djsola) #10

No niestety, to też nie pomogło. W WMP wyskakuje komunikat że "program napotkał problem podczas odtwarzania pliku" a w MPC ten sam błąd co wyżej.