Problem z odtwarzaniem zdjęć Win 7

(Wmazurek23) #1

Witam. Tak jak w temacie nie mogę odtworzyć zdjęć na komputerze. Nie wiem czym jest to spowodowane i nie znam się na tym za dobrze. Liczę na waszą pomoc.

Bez tytułu.png

(Atis) #2

Przecież widzisz, że mają rozszerzenie COM.

Usuń .com i sprawdź czy można otworzyć  zdjęcie.

Czy słowo decoder było wcześniej w nazwach plików, bo może zostały zaszyfrowane przez wirusa?

(Wmazurek23) #3

Słowo decoder było także wcześniej. Zdjęcia działały wcześniej normalnie, wyjechałem na wakacje i laptop został w domu, możliwe że ktoś go używał i po moim powrocie już nie mogę ich odtworzyć.

(j24) #4

Nie możesz ich otworzyć bo jak napisane wyżej mają rozszerzenie jakieś kosmiczne i komputer nie ma szans domyśleć się czym to otworzyć.

Użyj prawego przycisku myszy i wybierz: otwórz za pomocą, następnie wybierając jakiś program do grafiki (zdjęć).

Jeżeli to nic nie da to jest jak napisane wyżej - Wirus!

(Wmazurek23) #5

Przy zdjęciach których nie da się otworzyć nie mam wgl. opcji “otwórz za pomocą”

(j24) #6

No to zmień nazwę poprzez prawy przycisk kasując ten cały bałagan aby nazwa była tylko nazwa.jpg

(Wmazurek23) #7

Pytanie czy da się to jakoś naprawić ? 

Bez tytułu.png

(j24) #8

W tej sytuacji zostało ci tylko czekać na odpowiedź informującą jaki to wirus i czy jest możliwe to przeskoczyć :slight_smile: Ja akurat tego nie wiem

(rgabrysiak) #9

Jeżeli nie masz kopii zapasowej danych to zapewne ich nie odzyskasz, wstaw jeszcze logi FRST (instrukcja w dziale Bezpieczeństwo) niech ktoś sprawdzi czy nie masz aktywnej infekcji w systemie.

(Johny) #10

Wygląda na wirusa szyfrującego pliki graficzne.