Problem z odtworzeniem filmu DVD-źle nagrana płyta?

(Siedem3a) #1

Witam.

Mam taki problemik. Dostałem płytę DVD z wesela, menu, wybór scen itd, tyle że chyba jest źle nagrana bo przy ładowaniu do np powerdvd pokazuje się informacja, że płyta nie jest w formacie DVD. To samo pojawia się przy próbie zripowania na dysk. Jest jakiś sposób, żeby to naprawić? Może wystarczy stworzyć jakiś plik i zastąpić nim odpowiedni na płycie?

Co do odtworzenia na powerdvd to automatycznie nie wchodzi, ale jakoś ręcznie dałem radę. Ale laik komputerowy nie da rady uruchomić.

Ps. WESOłYCH śWIąT!! :slight_smile:

(qrczak13) #2

Spróbuj tym

(Siedem3a) #3

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, chodzi mi o to, że na płycię są dane, w dwóch katalogach: audio i video, można je bez problemu przegrać na dysk, ale nie jako jeden cały film. W folderze video jest kilka (11) plików, wideo podzielone na 4 części po 1GB i to mogę przegrać i pojedynczo odtwarzać. Pojedynczo, a nie wszystkie na raz. Chodzi o to, żeby albo w całości odtworzyć to z płyty, albo przegrać na dysk ale żeby też się w całości odtwarzał.

Wygląda mi to tak, jakby ktoś zrobił zwykłą kopię płyty i tym samym straciła ona właściwości płyty (filmu) DVD.

(Grzesiekk) #4

Witam.

Te kilkanaście plików to jest właśnie charakterystyczne dla filmów DVD. Proszę spróbować otworzyć film przez menu select source w uprzednio otwartym PWR DVD.

(Siedem3a) #5

Tak właśnie robię, ale myślałem że może jest jakiś sposób aby to "naprawić" żeby film startował samoczynnie po włożeniu płyty.

(squeet) #6

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

(qrczak13) #7

Prawym na stacje dysków dvd > właściwości > autoodtwarzanie > zaznacz film DVD > zaznacz akcję do wykonania > wskaż PWR DVD

(Siedem3a) #8

qrczak13 - tak mam ustawione. Cały sęk w tym, że system nie widzi tej płyty jako płyty z filmem DVD tylko jako płytę ze zwykłymi danymi. I dlatego w żaden sposób nie mogę jej przyporządkować jakiemukolwiek programowi.

788070ppm.JPG

Jak otwieram przez PowerDVD:

on również nie uznaje tej płyty jako film DVD. Gdy otwieram wskazując jako źródło płytę, pojawia mi się taki komunikat:

468725powerdvd.JPG

co potwierdza to, co wcześniej napisałem.

Film działa dopiero, gdy otwieram go w ten sam sposób ale nie przez "Open DVD File" tylko przez "Open Media Files".

(qrczak13) #9

A inne filmy chodzą dobrze? Widocznie ten co nagrywał musiał coś zepsuć.

(Siedem3a) #10

Inne filmy śmigają bez zarzutów. Najwyraźniej ktoś źle nagrał i teraz nawet nie mogę zgrać filmu na avi.