Problem z odtworzeniem filmu DVD-źle nagrana płyta?

Witam.

Mam taki problemik. Dostałem płytę DVD z wesela, menu, wybór scen itd, tyle że chyba jest źle nagrana bo przy ładowaniu do np powerdvd pokazuje się informacja, że płyta nie jest w formacie DVD. To samo pojawia się przy próbie zripowania na dysk. Jest jakiś sposób, żeby to naprawić? Może wystarczy stworzyć jakiś plik i zastąpić nim odpowiedni na płycie?

Co do odtworzenia na powerdvd to automatycznie nie wchodzi, ale jakoś ręcznie dałem radę. Ale laik komputerowy nie da rady uruchomić.

Ps. WESOłYCH śWIąT!! :slight_smile:

Spróbuj tym

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, chodzi mi o to, że na płycię są dane, w dwóch katalogach: audio i video, można je bez problemu przegrać na dysk, ale nie jako jeden cały film. W folderze video jest kilka (11) plików, wideo podzielone na 4 części po 1GB i to mogę przegrać i pojedynczo odtwarzać. Pojedynczo, a nie wszystkie na raz. Chodzi o to, żeby albo w całości odtworzyć to z płyty, albo przegrać na dysk ale żeby też się w całości odtwarzał.

Wygląda mi to tak, jakby ktoś zrobił zwykłą kopię płyty i tym samym straciła ona właściwości płyty (filmu) DVD.

Witam.

Te kilkanaście plików to jest właśnie charakterystyczne dla filmów DVD. Proszę spróbować otworzyć film przez menu select source w uprzednio otwartym PWR DVD.

Tak właśnie robię, ale myślałem że może jest jakiś sposób aby to “naprawić” żeby film startował samoczynnie po włożeniu płyty.

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Prawym na stacje dysków dvd > właściwości > autoodtwarzanie > zaznacz film DVD > zaznacz akcję do wykonania > wskaż PWR DVD

qrczak13 - tak mam ustawione. Cały sęk w tym, że system nie widzi tej płyty jako płyty z filmem DVD tylko jako płytę ze zwykłymi danymi. I dlatego w żaden sposób nie mogę jej przyporządkować jakiemukolwiek programowi.

788070ppm.JPG

Jak otwieram przez PowerDVD:

on również nie uznaje tej płyty jako film DVD. Gdy otwieram wskazując jako źródło płytę, pojawia mi się taki komunikat:

468725powerdvd.JPG

co potwierdza to, co wcześniej napisałem.

Film działa dopiero, gdy otwieram go w ten sam sposób ale nie przez “Open DVD File” tylko przez “Open Media Files”.

A inne filmy chodzą dobrze? Widocznie ten co nagrywał musiał coś zepsuć.

Inne filmy śmigają bez zarzutów. Najwyraźniej ktoś źle nagrał i teraz nawet nie mogę zgrać filmu na avi.