Problem z odtworzeniem filmu

więc mam problem z jednym filmem który nie chce mi sie normalnie odtworzyć :confused: najpierw probowałem otwórzyć go w SubEdicie jednak tutaj obraz byl do kitu (takie kwadraciki były:P) głos leciał za wolno w stosunku do obrazu… później zmieniłem odtwarząć na AllPlayera, tutaj obraz był juz lepszy jednak nadal jak gdyby za wolno “szedł” i do tego jeszcze głos sie spieszył:P:P dzieje się tak tylko z jednym filmem, nie mam żadnych zestawów kodeków, tylko XviD no i to co jest razem z SubEditem, do tej pory wszystko działało na tym zestawie więc nie wiem o co chodzi, sprawdziłem AVIcodec’iem czy czegoś i nie brakuje, ale pokazał mi ze wszystko jest(nie wiem czy to jest wiarygodne źródło) moze to wina sprzętu ( tylko się nie śmiać :> ) : 333MhZ, 128 RAM,Win98SE, chociaz z drugiej strony nie wiem czy to wina sprzętu skoro inne filmy normalnie działają, no nic czekam na wasze uwagi,propozycje,porady… :slight_smile:

Piszesz:

Proponuje “ffdshow” i “ZC3 filter” zainstalować.

To prawda komp troszke leciwy,ale to nie powód by nie oglądać filmów :lol:

I zerknij TU

z tego co wiem to razem z SubEdtiem jest ffdshow… wiec chyba nie ma sensu oddzielnie tego instalować, moze inne pomysły?


komp jak komp :stuck_out_tongue: do dzisiaj każdy film odtwarzał :P:P a tu nagle taka niespodzianka :stuck_out_tongue:


zerkałem tam, i jakoś nic mi nie pasowalo do mojego problemu :stuck_out_tongue:

Nie używam SubEdita,więc jeśli posiada ffdshow to oczywistym jest,że nie ma sensu inst.powtórnie.

Hmm, a może zainstalowałeś coś co Ci go tak ostro spowolniło ? Jak będziesz oglądał film wyłącz wszystkie komunikatory i wszystko co nie potrzebne, i wtedy spróbój…

To może problem tkwi w konfiguracji “ffdshow” :stuck_out_tongue:

Ja zalecam odinstalować ffdshow i inne kodeki, a zainstalować K-Lite Codec Pack.

http://amnezja.org/modules.php?name=Dow … tit&lid=30

A jeśli już ffdshow to uaktualnić i sprawdzić poprawność konfiguracji.

Filmy tworzone na nowych kodekach tj.Divx 6 i Xvid 1.1.0 wymagają już szybszych procesorów.

kurcze odinstalowałem wszystkie kodeki zainstalowałem to K-lite no i… teraz wogóle nie ma obrazu tylko jest kilka kresek słychać głos ale obrazu nie ma ;(… inne filmy działają bez zastrzeżeń a ten jeden jedyny nie…:frowning: nie moge tak tego zostawić…:(:stuck_out_tongue:

W k-lite jest narzędzie GSpot sprawdź w nim swój film szczególnie pole User Data/Metadata, da nam to informacje jakim konkretnie kodekiem został zrobiony ten film.

w polu Video-stat sprawdzisz czy masz ten kodek zainstalowany

“Jeśli ćwiczysz przez tysiąc dni, wciąż jesteś początkującym. Ale jeśli ćwiczysz przez dziesięć| tysięcy dni, stajesz się mistrzem” natchniony tym tekstem ćwizyłem i w koncu DZIAŁA!! :stuck_out_tongue: odinstalowałem wszystko :P…zainstalowałem XviD z tej strony :slight_smile: i do tego “SubEdit Player” i odzdizelnie “SubEdit Codecs” i działa wszystko cacy :D:D chyba nie jest jeszcze tak źle z moim kompem ;-):stuck_out_tongue: dzięki wszystkim za rady :wink: dobrej nocy !!

ja tam zawsze po formacie wgrywam:

*realalt143

*Nero Digital MPEG 4 AVC h.264 dshow decoder v2.02

*DirectX =p

*CrystalPlayer

i wszystkie filmiki mi chodzą ładnie =))

ale jak działa to spoko =]

(jakby ktoś chciał jakiś z tych programików PM)