Problem z odtworzeniem niektórych płyt

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem z odtwarzaniem niektórych płyt tzn wkładam płytę do napędu i tak jakby cały czas jej szukał i nie mógł znaleźć. jak ją spróbuję “eksplorować” to wtedy wyskakuje “klepsydra” a komp się wiesza wszystkie ikonki giną. Wszystko wraca do normy gdy otwieram napęd. Proszę o jakąś pomoc. Z góry dzięki i pozdr

pewnie płyta porysowana :stuck_out_tongue:

nie no stary może i jestem zielony ale żeby aż taaak! :mrgreen:

guzik1 , a może masz płytę DVD, a wkładasz do napędu CD?

Sprawdź płyty na innym kompie i wtedy można będzie stwierdzić czy wina płyt czy napędu. :wink:

A płyty jakieś tandetne czy lepsze?

płyty są raczej dobrej jakości. Pójdę za radą Krzycha i podam płyty na inny komp zobaczę czy pójdą? Tylko czemu zaraz komputer się wiesza? :o Dzięki za podpowiedzi.

guzik1 ewentualnie napęd wyczść płytą czyszczącą.

nie sądzę by to coś dało. MAm tak samo z niektórymi płytami.

no dobrze a dlaczego się komputer wiesza?

Próbuje otworzyć coś co mu sprawia problemy.

guzik1 może masz za słaby zasilacz nie daje rady ja tak miałem jak mój był na resztkach , co wkładałem płyte on sie wieszłał i reset … :confused:

Moj sposób na porysowane plyty to isc pod letnia wode z plytka , namydlic ja plynem do mycia naczyc wymyc opłukac starannie wysyszyć i powinno działać lepiej ^^

zasilacz mam oryginalny( bo to notebook) jeszcze pokombinuję z czyszczeniem płyt i samego napędu. Dzięki za wszelkie porady. Trzymajcie się ciepło :mrgreen:

Być może płyta jest uszkodzona. Próbowałeś ją uruchomić na innym komputerze?