Problem z odtworzeniem pliku .mkv na kinie domowym

Siema mam plik filmowy o właśnie takim rozszerzeniu lecz moje kino domowe nie potrafi tego odczytać.(jest obraz ale nie ma dźwięku) Znacie może jakiś sposób aby zmienić tego format lub jakimś cudem to otworzyć? Myślałem żeby to przerobić ale mam tych plików parenaście a wszystkie o rozmiarze ok 2gb. Więc musiałbym chyba na jeden plik noc poświęcać a to mi sie nie opłaca.

Nie wiem czy coś się stanie, gdy zmienisz rozszerzenie .mkv na coś innego ? Ty chcesz to odtwarzać na Blue Ray u ? Czy na zwykłym kinie domowym ?

To jest film o rozdzielczości *720 po prostu. Na zwykłą płytke nagrywam blue ray to nie jest.

Pewnie odtwarzacz nie obsługuje formatu audio tego pliku.

Przeczytaj w instrukcji jakie formaty audio są akceptowane przez odtwarzacz.

Późnej skonwertuj tylko audio, a video zostaw w bez zmian.

No dobra a jak skonwenterować samo audio? Jakim programem?

Nie prościej ściągnąc film, który waży ~800 mb bez bawienia się w ustawienia audio … ?

800 MB nie znajde tego czego chce w 720p z obrazem wrecz hd.

Programem który obsługuje mkv i potrafi bezpośrednio skopiować strumień video.

XMedia Recode

Otwórz plik

Profil -> Użytkownika

Format -> Matroska Video

Końcówka -> MKV

W zakładce Wideo -> Kopiuj wideo

W zakładce Ścieżka audio 1 -> Convert -> Ustaw kodek obsługiwany przez kino domowe

Dodaj zadanie i Kodowanie

Avidemux

File -> Open

Video -> Copy

Audio -> Ustaw format obsługiwany przez kino domowe

Format -> MKV

File -> Save -> Save Video… -> *.mkv

Albo dedykowanym do obsługi kontenerów MKV pakietem MKVtoolnix.

MKextractGUI2 możesz wymuksować (wyciągnąć poza kontener) strumień audio. Potem konwertujesz go dowolnym kombajnem multimedialnym (np. FormatFactory) i MKVmerge (mmg.exe) wrzucasz plik z powrotem do kontenera (odznaczając przy tym plik oryginalny, nieskonwertowany).

Polecam bardzo dobre narzędzie do przetwarzania wszystkich popularnych formatów media do wszystkich formatów media http://www.dobreprogramy.pl/FormatFactory,Program,Windows,13295.html I najlepiej dla Ciebie gdybyś przetworzył sobie z formatu mkv do avi i wtedy powinno Ci pójść na każdym odtwarzaczu DVD