Problem z odtworzeniem pliku

Witam mam taki problem , otóż chciałem nagrać na przenośny dysk twardy film z tunera cyfrowego tv.kablowej który ma wejście usb i na dysk zewnętrzny można sobie nagrywać z tv.model tunera to Ferguson Ariva 100 Cable pliki po nagraniu na zewnętrzny dysk twardy podłączony pod ten właśnie tuner zapisują się na dysku w formacie ALIDVRS2 problem w tym tkwi że żadnym odtwarzaczem na kompie nie mogę tego pliku odtworzyć.Gdy podłączę dysk ponownie pod tuner kablem usb wówczas bezproblemowo mogę ten plik odtworzyć.Mnie chodzi konkretnie aby móc go skopiować na dysk twardy komputera tam zaimportować plik do danego programu montażowego i powycinać w nim np.reklamy i połączyć już w całość itd.Co zrobić aby plik był widoczny na komputerze ???Wszystkie kodeki itd.mam wgrane do systemu a pierwszy raz się spotkałem z takim systemem pliku po nagraniu.Przeważnie obrabiam format MPEG 2 oraz MPEG 4 a tu po nagraniu filmu z tv.chodzi mi tylko konkretnie o samą fonię.Dlatego muszę dokładnie po montować dany materiał a gdy już jest wszystko zmontowany tylko z owego pliku exportuję ścieżkę dźwiękową do pliku wav , będę wdzięczny za pomoc jak ten problem rozwiązać.

Pierwszy raz się spotykam z tym formatem.

Współpracuję z twórcą konwerterów multimedialnych, czy możesz mi podesłać taki plik do testów?

A czy ten ALIDVRS2 to nie katalog a w srodku masz pliki dvr?

Witam ok tylko jak mam to zrobić aby Ci podesłać te pliki lub fotki jak to wygląda może jakieś namiary na siebie podasz hmmm…???

większość tunerów zapisuje na dysk dane strumieniowe wiec MGEG-TS audio to MPGA, pewnie ferguson także bo bezsensowna by była konwersja materiału w locie i pochłanianie mocy obliczeniowej przy dostępnych dzisiaj wielkościach dysków. Tunery oparte na linux dają rozszerzenie TS, natomiast marka ferguson nawet dla swojego widzimisię mogła zmieniać sobie rozszerzenie dla swoich upodobań ważne jest co jest w środku pliku.

Pierwszą sprawą możesz spróbować odtworzyć to poprzez >>> VLC player <<< (ewentualnie zmienić rozszerzenie na TS - ale to bez większej różnicy)

Możesz odpalić plik w jakimś hexedytorze np >>>HxD<<< przesłać nagłówek pliku

Wrzuć gdzieś na jakiś darmowy hosting plików (np. na http://www.filehosting.org/ lub gdzieś indziej) to wszyscy będziemy mogli zbadać te pliki.