Problem z odzyskaniem folderów umieszczonych w kwarantannie programu Avast

Witam

Mam problem, będąc dziś u rodziców na laptopie użyłem swojego pendrive. Problem w tym, że po zeskanowaniu “pena”, avas free wykrył wirusy. Przeniosłem je do kwarantanny. Dodaję, że wcześniej “pena” użyłem w pracy gdzie został zawirusowany niegroźnym wirusem objawiającym się tym, że folder był jakby “w skrócie” ale działał poprawnie. Po przeniesieniu do kwarantanny zorientowałem się, że brakuje folderów ze zdjęciami (wszystkimi). Po przeszukaniu internetu w poszukiwaniu “kwarantanny” w programie avast free (bo nie mogłem jej znaleźć), odnalazłem swoje foldery w kwarantannie z rozszerzeniem “ink”, nacisnąłem prawym przyciskiem myszy i “przywróć” i niestety nic nie pojawiło się po ponownym otworzeniu “pena”. Po powrocie do domu sprawdziłem na swoim kompie i też nie ma folderów ze zdjęciami. Proszę o pomoc, w jaki sposób mogę odzyskać foldery ze zdjęciami i czy czynności te muszę wykonać na komputerze na którym przenosiłem foldery do kwarantanny. Dodaję, że pendrive pokazuje pełną pojemność gb. Z góry dziękuję. Poniżej przesyłam obraz z “kwarantanny” z kompa rodziców20160122_202102.thumb.jpg.d30d55c5142bb8

W kwarantannie nie ma folderów tylko skróty LNK, a foldery są ukryte  na pendrive.

Pobierz i uruchom UsbFix. Download UsbFix Windows Installer: KLIK

  1. Po wykonaniu czynności programem UsbFix zdjęcia i filmy działają, ale w opcji “widok” nie można nic zmieniać, nie wiem dlaczego. Poza tym nie wyglądają jak jpg tylko są “białe”, ale można je oglądać. Jeśli chodzi o raporty to nie znam się na tym. Nie można wejść w szczegóły zdjęcia. Dziękuję za pomoc.
  2. Przy okazji mam problem jeszcze ze swoimi zdjęciami z powodu wirusa który wgrałem za pomocą linku przesłanego niby przez pocztę polską. Nie wiem jak je odblokować? zdjęcia mają skróty “encrypted”

Nie masz się znać tylko przeczytać instrukcję.

http://support.kaspersky.com/pl/viruses/disinfection/10556

 

Przeskanowałem programem kaspersky i zniknęły nazwy “encrypted”. W “typie” zdjęć podane jest poprawnie “plik JPG”, ale po otworzeniu zdjęć nie ma nic, tylko komunikat “nie można otworzyć tej fotografii (…)”. Nie wiem czy da się jeszcze odzyskać te zdjęcia… proszę o opinię…

Jeśli chodzi o zdjęcia z Pendriva, to wszystko wróciło do normy i działa prawidłowo:) Dziękuję.

 

Czy ktoś może coś podpowiedzieć? 

Już raz napisałem, że na tym forum nikt nie potrafi wróżyć.