Problem z Office

Witam.
Po kilku minutach od uruchomienia komputera pojawia mi się taki komunikat jak na zdjęciu Screenshot_1
Próbowałem naprawiać program tak jak opisali to w instrukcjach na stronie Microsoftu, lecz nic to nie dało, więc postanowiłem usunąć cały program Office co jak widać, również nic nie dało i nadal wyskakuje ten komunikat.
Macie jakiś pomysł jak się tego pozbyć? Próbowałem jakoś napisać do nich, ale graniczy z cudem znalezienie do nich jakiegoś maila tylko jakieś automatyczne odpowiedzi przez robota.
Dziękuje z góry za odpowiedź

Komunikat komunikatem, ale pozbyłeś się całego Office’a? Może zainstaluj go jednak ponownie, a wtedy zacznie się znowu aktualizować i pójdzie?

Spróbuj skontaktować się przez Chat (dostępny w dni robocze)

Spróbuj również:

Odinstalowałem pakiet tak w poradniku właśnie i nic nie dało

Tylko teraz abym mógł zainstalować ponownie pakiet Office, musze kupować od razu wersje premium a tego nie chcę robic

Nie bardzo rozumiem dlaczego. Ale być może te obecne zasady licencji takie dziwne są?
Ja korzystam ze starego Office’a w wersji home i od paru lat nie wpuszczam żadnych jego aktualizacji.

To jaką wersję MS Office instalowałeś wcześniej. Pełną czy triala?

Sam nie instalowałem żadnej. Mam nowego laptopa i tam był już zainstalowany trial

To już wygasł. Trzeba kupić nowy.

Albo zainstalować LibreOffice’a.

@Jasiu17
Jeśli nie jesteś fanem zasilania kasy MS i nie zachodzą jakieś specjalne względy przemawiające za MS Office, zainstaluj darmowy pakiet LibreOffice (do pobrania z DP).

Pozdrawiam.

1 polubienie

DP juz dawno nie ma własnej bazy teraz tylko przekierowuje na serwer głównego producenta…

image

Ja też polecam Libre bo robi co do niego należy a nie życzy sobie kasy za byle co M$ w przeciągu 10 lat aż tak bardzo się nie zmienił a dziurawe i podatne na infekcje jak nie wiem…

Nie sprawdzałem, ale wierzę, że tak jest. Dziękuję. A użyłem tylko skrótu myślowego, że wystarczy tylko kliknąć w dziale Programy. Pozdrawiam.

Tylko czy gdy zainstaluje Libre Office’a to przestanie mi wyskakiwać ten komunikat? Tak jakby system zamieni MS Office na LIbre Office?

Zapewne nie. Ten komunikat jest pokłosiem nieudanego aktualizowania trialowego MS Office’a.
Nie chcę się wymądrzać, bo z akurat z Windowsem 10 nie mam na co dzień do czynienia i nie wiem, gdzie w nim trzeba coś wyłączyć/usunąć. Nie wykluczone, że w 10-tce taki komunikat ma jakiś związek z systemem aktualizacji, który o czymś niedokończonym przypomina. Mam nadzieję, że znajdą się na forum koledzy, wybitni informatycy, którzy siedzą w Windows 10 i znają wszelkie jego problemy. A może któryś z Ekspertów lub fachowiec, np. @wielkipiec, pomoże?

Natomiast rada z z LibreOffice’m dotyczyła tylko tego, aby nie kupować MS Office’a, bo szkoda kasy, a zainstalować darmowego LibreOffice’a. Ostatecznie w komputerze dobrze jest chyba mieć coś dobrego do pisania, obliczania i prezentacji.

1 polubienie

Tak, LibreOffice’a już zainstalowałem, dziękuje :slight_smile:
Czekam jeszcze na odpowiedź jak wyłączyć ten denerwujący komunikat MS Office’a

Zanim ktoś się odezwie, może poszperaj sam, ale ostrożnie. Jak nie wiesz co, do czego służy, to nie ruszaj.
Poszukaj może pomocy także w sieci, np.:
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/zmienianie-ustawień-powiadomień-w-systemie-windows-10-ddcbbcd4-0a02-f6e4-fe14-6766d850f294
lub
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/zmienianie-ustawień-powiadomień-i-akcji-w-systemie-windows-10-8942c744-6198-fe56-4639-34320cf9444e
I nie wiem, czy te linki do czegoś się przydadzą, może trzeba poszukać jeszcze gdzieś, ale wiem, że dobrze jest samemu poznawać tajniki systemu operacyjnego i nie być wyłącznie uzależnionym od innych.
Ale nadal i ja mam nadzieję, że ktoś i tu na forum w końcu da Ci prostą wskazówkę. Powodzenia!

1 polubienie