Problem z ograniczoną prędkością ethernet

Witam

Mam laptopa ASUS K52J z kartą sieciową JMicron PCI Express Gigabit Ethernet Adapter. Mam też nowy modem Horizon do którego podłączyłem sprawnym kablem mojego lapka. Mam wykupioną prędkość 250 Mbps. Test prędkości pobierania wykazał zaledwie ~60 Mbps. We właściwościach warty widać prędkość 100 Mbps zamiast 1 Gb.

Próbowałem już chyba wszystkiego aby to naprawić: reset karty, reset modemu, najnowsze sterowniki do karty i ciągle nie moge uzyskać 1 Gbps. Ten sam lapek podłączony do innego modemu Thomson działa OK. Ten sam lapek podłączony do innego modemu Horizon działa z ograniczoną prędkością. Inny lapek podłączony do mojego Horizona działa OK. Co jeszcze można zrobić aby mój lapek działał OK z Horizonem?

Zmiana prędkości na 1 Gb full duplex powodowała to że karta nie widziała podłączonego sprawnego kabla.

Liczę bardzo na pomoc :slight_smile:

Hej,

Próbowałeś podmienić kabel sieciowy na inny?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak. Wpinałem go również do drugiego gniazda w Horizonie. Za każdym razem ma 100 Mbps.

8 żyłowy masz ten przewód?

 

Hej,

Mnie chodziło ozmianę nie gniazda, a samego kabla.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Testowałem na trzech różnych kablach. 

Pewny jesteś, że kable nie są felerne?

Tak, kable są OK  ponieważ inny lapek podłączony tym samym kablem do Horizona działa poprawnie. Dziwne jest że mój lapek podłączony do modemu Thomsona działa poprawnie a do Horizona nie.

oto fotka kabli

 

kable.thumb.JPG.9e5f8716a214431b8850e9e0

Hej,

  • A próbowałeś na kablu dodanym do Horizona w zestawie?
  • Jakiego pakietu zabezpieczającego używasz?
  • Uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i sprawdź, jak szybkie połączenie uzyskasz.
  • Sprawdź, jak mocno wykorzystuje procesor w czasie pełnego obciążenia łącza proces Interrupts (Hardware Interrupts and DPCs) - możesz posłużyć się do sprawdzenia na przykład programem Process Exploror.

Pozdrawiam,

tak, ciągle mam 100 Mbps

Win firewall

100 Mbps :frowning:

włączyłem Horizon go i film on line

 System Idle Process.txt

 

pozdrawiam

Andrzej

Masz pod ręką tego drugiego laptoka (tego co leci na 1Gb)? Jeśli tak zrób patchcord crossover i zobacz jaką prędkość Ci pokaże - wtedy będzie wiadomo w którą stronę szukać.

Jeśli zestawi połączenie wg. standardu 100Base-TX to winny jest laptop, jeśli zestawi połączenie wg. standardu 1000Base-T to wina jest po stronie modemu lub kabla. Tania metoda testowa i od razu będziesz wiedział co nawala - 50gr metr przewodu (min. 5e), 1 zł dwa styki RJ45 (8P8C) i pożyczenie zaciskarki na 10-20 s.

Co jeśli:

  • połączenie 100Mbps: prawdopodobnie szlag trafił automatyczną negocjację prędkości - spróbuj wymusić 1000Mbps po stronie laptopa,

  • połączenie 1000Mbps: zrób kolejny patchcord tym razem straight-thru, jeśli nadal połączenie z routerem będzie odbywać się po FE to wyłącz auto-negocjację i poustawiaj 1000Mbps.

Hej,

Bardziej chodziło mi o puszczenie na moment jakiegoś testu sprawdzającego szybkość połączenia - speedtesta czy czegoś podobnego. Przy oglądaniu filmu łącze nie jest pewnie jakoś szczególnie obciążane - tutaj bardziej liczy się stabilność łącza niż jego szybkość.

Pozdrawiam,

A teraz coś absolutnie dla mnie dziwnego. Połączyłem kablem mojego asusa z drugim lapkiem dell i połączenie miało 100 Mbps. Połączyłem mojego asusa z drugim asusem i połączenie było 1 Gbps.

połączenie asus asus

asus_asus.thumb.JPG.f039155d951f8db2cbd3

asus dell

asus_dell.thumb.JPG.6b6b0f28f12dd496b508

zrobiłem też test podczas sprawdzania prędkości łącza System Idle Process.txt

No tak negocjuje i tyle. Spróbuj w ustawieniach zmienić z Auto na 1Gbit full-duplex.

Hej,

Jeśli chodzi o log, to interrupts jak najbardziej ok. Czyli nie jest to na pewno wina przerwań.

Pozdrawiam,

OK ale zupełnie nie mam pomysłu jak osiągnąć 1 Gbps…

Masz we właściwościach karty zakładkę typu ‘link speed’? Spróbuj jaki Ci pisałem zmienić z ‘Auto’ na 1Gbps

Mam już dawno zmienione :slight_smile:

Hej,

A co znajduje się w pozycji Diagnostics? Możesz uruchomić tę diagnostykę połączenia sieciowego?

Pozdrawiam,

Hey

Diagnostyka nic nie wykazała

pozdro