Problem z ograniczoną prędkością ethernet

(aholz) #1

Witam

Mam laptopa ASUS K52J z kartą sieciową JMicron PCI Express Gigabit Ethernet Adapter. Mam też nowy modem Horizon do którego podłączyłem sprawnym kablem mojego lapka. Mam wykupioną prędkość 250 Mbps. Test prędkości pobierania wykazał zaledwie ~60 Mbps. We właściwościach warty widać prędkość 100 Mbps zamiast 1 Gb.

Próbowałem już chyba wszystkiego aby to naprawić: reset karty, reset modemu, najnowsze sterowniki do karty i ciągle nie moge uzyskać 1 Gbps. Ten sam lapek podłączony do innego modemu Thomson działa OK. Ten sam lapek podłączony do innego modemu Horizon działa z ograniczoną prędkością. Inny lapek podłączony do mojego Horizona działa OK. Co jeszcze można zrobić aby mój lapek działał OK z Horizonem?

Zmiana prędkości na 1 Gb full duplex powodowała to że karta nie widziała podłączonego sprawnego kabla.

Liczę bardzo na pomoc :slight_smile:

(Dimatheus) #2

Hej,

Próbowałeś podmienić kabel sieciowy na inny?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(aholz) #3

Tak. Wpinałem go również do drugiego gniazda w Horizonie. Za każdym razem ma 100 Mbps.

(kowgli) #4

8 żyłowy masz ten przewód?

(Dimatheus) #5

Hej,

Mnie chodziło ozmianę nie gniazda, a samego kabla.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(aholz) #6

Testowałem na trzech różnych kablach. 

(bachus) #7

Pewny jesteś, że kable nie są felerne?

(aholz) #8

Tak, kable są OK  ponieważ inny lapek podłączony tym samym kablem do Horizona działa poprawnie. Dziwne jest że mój lapek podłączony do modemu Thomsona działa poprawnie a do Horizona nie.

oto fotka kabli

kable.thumb.JPG.9e5f8716a214431b8850e9e0

(Dimatheus) #9

Hej,

• A próbowałeś na kablu dodanym do Horizona w zestawie?
  • Jakiego pakietu zabezpieczającego używasz?
  • Uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i sprawdź, jak szybkie połączenie uzyskasz.
  • Sprawdź, jak mocno wykorzystuje procesor w czasie pełnego obciążenia łącza proces Interrupts (Hardware Interrupts and DPCs) - możesz posłużyć się do sprawdzenia na przykład programem Process Exploror.

Pozdrawiam,

(aholz) #10

tak, ciągle mam 100 Mbps

Win firewall

100 Mbps :frowning:

włączyłem Horizon go i film on line

System Idle Process.txt

pozdrawiam

Andrzej

(GioWDS) #11

Masz pod ręką tego drugiego laptoka (tego co leci na 1Gb)? Jeśli tak zrób patchcord crossover i zobacz jaką prędkość Ci pokaże - wtedy będzie wiadomo w którą stronę szukać.

Jeśli zestawi połączenie wg. standardu 100Base-TX to winny jest laptop, jeśli zestawi połączenie wg. standardu 1000Base-T to wina jest po stronie modemu lub kabla. Tania metoda testowa i od razu będziesz wiedział co nawala - 50gr metr przewodu (min. 5e), 1 zł dwa styki RJ45 (8P8C) i pożyczenie zaciskarki na 10-20 s.

Co jeśli:

• połączenie 100Mbps: prawdopodobnie szlag trafił automatyczną negocjację prędkości - spróbuj wymusić 1000Mbps po stronie laptopa,

• połączenie 1000Mbps: zrób kolejny patchcord tym razem straight-thru, jeśli nadal połączenie z routerem będzie odbywać się po FE to wyłącz auto-negocjację i poustawiaj 1000Mbps.

(Dimatheus) #12

Hej,

Bardziej chodziło mi o puszczenie na moment jakiegoś testu sprawdzającego szybkość połączenia - speedtesta czy czegoś podobnego. Przy oglądaniu filmu łącze nie jest pewnie jakoś szczególnie obciążane - tutaj bardziej liczy się stabilność łącza niż jego szybkość.

Pozdrawiam,

(aholz) #13

A teraz coś absolutnie dla mnie dziwnego. Połączyłem kablem mojego asusa z drugim lapkiem dell i połączenie miało 100 Mbps. Połączyłem mojego asusa z drugim asusem i połączenie było 1 Gbps.

połączenie asus asus

asus_asus.thumb.JPG.f039155d951f8db2cbd3

asus dell

asus_dell.thumb.JPG.6b6b0f28f12dd496b508

zrobiłem też test podczas sprawdzania prędkości łącza System Idle Process.txt

(bachus) #14

No tak negocjuje i tyle. Spróbuj w ustawieniach zmienić z Auto na 1Gbit full-duplex.

(Dimatheus) #15

Hej,

Jeśli chodzi o log, to interrupts jak najbardziej ok. Czyli nie jest to na pewno wina przerwań.

Pozdrawiam,

(aholz) #16

OK ale zupełnie nie mam pomysłu jak osiągnąć 1 Gbps…

(bachus) #17

Masz we właściwościach karty zakładkę typu ‘link speed’? Spróbuj jaki Ci pisałem zmienić z ‘Auto’ na 1Gbps

(aholz) #18

Mam już dawno zmienione :slight_smile:

(Dimatheus) #19

Hej,

A co znajduje się w pozycji Diagnostics? Możesz uruchomić tę diagnostykę połączenia sieciowego?

Pozdrawiam,

(aholz) #20

Hey

Diagnostyka nic nie wykazała

pozdro