Problem z ograniczonym internetem przez wifi

Witam

Czy problemy występują też na innych urządzeniach? Może to problem ze strony ISP.

Ok, teraz już zwariowałem. Mój laptop tymczasowo stoi na krześle przy łóżku. Krzesło przesunąłem o dosłownie 20 centymetrów i… wszystko działa. Przesunąłem z powrotem na stare miejsce i problem powraca. Dodam tylko, że jest to raczej otwarta przestrzeń, pokój jest dość duży, bo ma ponad 25 m2, a komputer stoi na samym środku pokoju.

Czyli ta karta sieciowa w twoim PC ma jakieś problemy z odbiorem. Możesz spróbować zmieniać też położenie routera aby poprawić zasięg.

Chyba że w bliskim otoczeniu masz jakieś inne sprzęty pracujące na 2.4GHz, w tym słuchawki bezprzewodowe, mikrofale, urządzenia bluetooth to próbuj zmiany kanału wifi, gorzej z akwarium z wodą czy lustro - potrafią mocno osłabiać sygnały.

Nie, raczej nie ma problemów z odbiorem. Póki komputer stoi w tym dobrym miejscu, to nie ma problemu. Nie wiem, co będzie jak do pokoju przybędą mi różne meble typu biurko, komoda, itp, bo wtedy będę musiał przenieść komputer. Nie mam żadnych takich urządzeń w pobliżu. Najbliższa jest chyba mikrofala, która stoi w kuchni na parterze - daleko do routera i daleko do mojego pokoju. Mam lustro w szafie, ale ono raczej nie zawadza, bo sygnał idzie z parteru na piętro.

Dobra, chyba udało mi się zażegnać problem. Wszedłem w menedżer urządzeń, wybrałem kartę sieciową i wszedłem w jej ustawienia zaawansowane. Tam pozmieniałem jej parametry, zazwyczaj je zwiększając, zresetowałem komputer i problem zniknął. Powiem więcej! Teraz zamiast tych 11-12, które miałem zawsze, mam 14-17 i faktycznie tyle jest, przynajmniej według transferu w utorrencie :). Dziękuję Longhorn2009 za próbę pomocy :slight_smile:

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak