Problem z oknami "zapisz" i "otwórz"


(Kisielek) #1

Witam,

Mam dziwny problem z oknami: "otwórz", "zapisz", "zapisz jako".

Nieważne z jakiego programu użyję je z menu plik efekt jest taki jak na zdjęciach. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Problem występuje na moim nowy komputerze stacjonarnym. Jest tu sam system z najnowszymi aktualizacjami i sterownikami.

Próbowałem wyłączać po kolei procesy i sprawdzać czy coś się zmieniło. Nic to nie dało. W sieci nie mogę znaleźć podobnego problemu.

Dodam, że problem nie występuje na moim laptopie z identyczną konfiguracją + masa innych programów.

 

screenshoty:

Imgur

 

Imgur

(mkdante381) #2

Witam, mam problem z oknem “zapisz jako” w każdej przeglądarce. Nie ważne czy to Firefox, czy Chrome lub nawet Internet Explorer 11. Problem jest przy włączonym Aero. Tak wygląda przykładowo w FF:


(mkdante381) #3

Mam podobnie i też temat założyłem http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-oknem-zapisz-jako-w-wszystkich-przegl%C4%85darkach-t510644/

Ja mam Gigabyte AMD R9 270X i wszystkie aktualizacje Windows. Możliwe że to wina sterowników…


(Kisielek) #4

Jestem dość kumaty ale obstawiałem właśnie, że to wina sterowników ale grafiki a mam GTX 960 :stuck_out_tongue: więc to raczej nie ten powoduje konflikt. Podasz możę twoją specyfikację? Może razem dojdziemy do problemu bo tutaj nikt nam nie pomoże.


(mkdante381) #5

                                #PROSZĘ PODAJ TEŻ TWOJĄ SPECYFIKACJĘ KOMPA#

 

Oto moja:

Windows 7 Ultimate 64Bit 


(Pawelstolik) #6

Od kiedy tak macie? Nagle na wszystkim programach tak jest? Może jakieś zmiany w sterownikach


(Kisielek) #7

Tak na wszystkich programach. Mam tak praktycznie od początku - nowy komp.

 

Spec:

Microsoft Windows 7 Ultimate 64 SP1

Intel Core i5-4690K


(mkdante381) #8

Może aktualizacja windowsa znowu coś popsuła i jest problem z akceleracją GPU. Może to być też wina Internet Explorer. Zresetuj IE i zobacz czy coś to da. Ja mam wersję 11 :wink:


(Kisielek) #9

Mamy różne karty grafiki a problem ten sam. Masło maślane.

Też mam IE11 ale go nie używam.

 

Aha dziś zauważyłem, że jak 1 raz po starcie systemu uruchomię okno “zapisz” to wyświetla się normalnie. Następne już z błędami!


(mkdante381) #10

Tak ale IE jest częścią systemu. Ja go kiedys musialem zresetowac, bo eksplorator sie pieprzył. Kiedyś musiałem Flash Playera odinstalować, bo też coś było nie tak z eksploratorem.


(pigers1986) #11

a sprawdzenie dysku  systemowego co mówi  ?

poza tym zapodaj informacje z Autoruns - będzie łatwiej spojrzeć co się dzieje w autostarcie

a podstawą jest zapis z Proces Explorer’a :

 


(Kisielek) #12

Nic to nie daje. Komp jest nowy a system praktycznie czysty. Zresztą od czasów WINXP IE nie jest częścią systemu i możesz go łatwo wyłączyć w opcjach “włącz lub wyłącz funkcje systemu windows”. Przespałeś kilka lat.

 


(pigers1986) #13

proszę bardzo wypis z PROCXP :

     anvir64.exe < 0.01 4 820 K 10 148 K 3552 System wide hook on Windows 64 bit. Implementation of windows buttons, extension of windows menu and Open/Save dialogs extensions. AnVir Software

 

Wywal ten program i tyle

 

PS: wywal 3/4 programów od MSI, unchecky i komp będzie szybciej chodził :slight_smile:

 

  iSCTAgent.exe   KillerService.exe   ECO_Service.exe   FastBootService.exe   MSI_LiveUpdate_Service.exe   ChargeService.exe   unchecky_svc.exe    unchecky_bg.exe SBCinema2.exe iusb3mon.exe Super Charger.exe Live Update.exe FastBoot.exe picpick.exe wscc.exe   XtuService.exe  KeyDominator1.exe  NetworkManager.exe     AnVir.exe      anvir64.exe


(Kisielek) #14

Dobra temu panu już podziękuję za dobre rady :slight_smile:

Na swoją radę masz odpowiedź 1 poście - wszystkie te procesy wyłączałem po kolei i sprawdzałem co się dzieje. Problem nie występuje po wyłączeniu aero i zostawieniu wszystkich procesów!!

Anvir nie powoduje problemu bo mam go na laptopie od MSI i działa okej.

Mój komp chodzi szybciej niż 98% osób posiada - widzisz specyfikację, nie mam problemu z wydajnością tylko z błędem windowsa.

 

Będę próbował innych metod.


(pigers1986) #15

 

Problem masz na lapku czy na komputerze ? … odinstaluj tego AnVira, napraw system bo masz błędy , ale bez załączenia pliku C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log nic mądrego nie powiem.


(Kisielek) #16

załączam plik cbs

http://www3.zippyshare.com/v/qARzbKUS/file.html

 

problem jest z komputerem stacjonarnym - wyżej opisałem jakie ma podzespoły. Laptop nie ma tego problemu a na nim używam anvira od zawsze i nie sprawia problemów. Bardzo polecam ten program.


(pigers1986) #17

to była ironia , nie zauważyłeś ? :smiley:

 

Windows marudzi że coś mu nie gra w magazynie Windows Update - odpal http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=231149 i niech poskanuje sobie, ciekawe co znajdzie


(mkdante381) #18

 

Internet Explorer jest i był częścią systemu od zawsze. Mało wiesz to się nie wypowiadaj, tak jakbyś wiedział wszystko. Silnik IE zostaje po “usunięciu” go z jakiegokolwiek systemu, dla potrzeby niektórych programów. Rady @pigers1986 nic tu nie pomogą. Spróbuję odinstalować DX11.1 z mojej 64-bitowej 7-ki. Z tą aktualizacją jest też błąd: przezroczysta ikona jest na przemian czarna i przezroczysta. Zależy od zachcianek Windowsa.

 

 

OK problem rozwiążesz odinstalowując tą aktualizację, co powoduje wyświetlanie powiadomienia o updacie do W10. Konkretnie to KB3035583

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3035583

Jako admin wpisz w wierszu polecenia CMD

wusa.exe /uninstall /kb:3035583

Zatwierdź enter i zrestartuj windows

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA


(Kisielek) #19

No raczej nie :wink:

Tę aktualizację wywaliłem i ukryłem dzień po pojawieniu się jej czyli dawno temu. Nie rozwiązuje problemu.


(mkdante381) #20

Pamiętam tyle tylko, że wywaliłem tą aktualizację(po restarcie usuwają się też inne aktualizacje dotyczące tej poprawki), ukryłem i zainstalowałem po restarcie kompa, 2 inne. Usunąłem MEGA do synchronizacji plików i antywirus AVG zaktualizowałem. Na 99% pomogło mi odinstalowanie tej aktualizacji. Przeinstaluj programy które dodawają coś do menu kontekstowego. Odinstaluj też Microsoft Visual c++ z programy i funkcje i w twoje aktualizacje masz 2 poprawki MVC++2010. Zainstaluj z tej paczki https://www.dropbox.com/s/14s8z9c6f7urz27/MVC%2B%2B%20pack.7z?dl=1 od 2005 wersji, do 2013 kończąć. Oczywiscie po kolei: 1,2 tak jak w folderach, od 2005 do 2013. Ja zrobiłem te rzeczy wszystkie i mi pomogło.