Problem z oknem wyboru systemu przy uruchamianiu komputera

witam

mam problem mianowicie, ostatnio miałem dwa systemy Windows XP i Windows 7 RC, dzisiaj sformatowałem partycję z win7 ale nadal przy uruchamianiu komputera pojawia się okno wyboru systemu. Jak zrobić, aby się nie pojawiało?

Określanie domyślnego systemu operacyjnego do uruchamiania

Jeśli na komputerze znajduje się więcej niż jeden system operacyjny, można określić system operacyjny, który ma być używany jako domyślny podczas uruchamiania komputera:

* Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Panel sterowania, a następnie kliknij dwukrotnie ikonę System.

* Na karcie Zaawansowane, w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie kliknij przycisk Ustawienia.

* W obszarze Uruchamianie systemu, na liście Domyślny system operacyjny kliknij system operacyjny, który ma być uruchamiany po włączeniu lub w przypadku ponownego uruchomienia komputera.

* Zaznacz pole wyboru Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych, a następnie wpisz czas w sekundach, przez jaki ma być wyświetlana lista systemów operacyjnych, zanim zostanie automatycznie uruchomiony domyślny system operacyjny.

Aby ręcznie zmodyfikować plik opcji rozruchu, kliknij przycisk Edytuj. Firma Microsoft stanowczo zaleca, aby nie modyfikować pliku opcji rozruchu (Boot.ini), ponieważ może to spowodować, że komputer nie będzie nadawał się do użytku.

Hej,

Jeśli na komputerze najpierw był Windows XP, a później został doinstalowany Win 7 to edycja pliku boot.ini nic nie da - a zakładam, że tak właśnie było, bo po sformatowaniu partycji komputer nadal się uruchamia… Ale oczywiście jest sposób.

Najlepiej posłużyć się programem EasyBCD 1.7.2.7. Ściągamy i instalujemy go na Windows XP i odpalamy. Może się zdarzyć, że pojawi się komunikat o potrzebie instalacji platformy Microsoft .NET Framework 2.0 - jeśli nie jest obecna w Twoim systemie ściągnij ją z Vortalu i zainstaluj - .NET Framework 2.0. Uruchamiamy program i zmieniamy w ustawieniach domyślne odpalanie się Windows XP po 0 sekundach:

:arrow: wybieramy Change Settings i w polu Default OS wybieramy Windows XP, a wartość w polu Bootloader Timeout zmieniamy na 0. Klikamy Save Settings i gotowe. Przy ponownym uruchomieniu komputera system Windows XP powinien uruchomić się bez monitu wyboru systemu,

suouly911ht8takcv77g.png

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki :wink: Pomogło :smiley:

Innym programem o tej samej funkcjonalności jest VistaBootPro. Ale tego EasyBCD tez będę musiał spróbować.