Problem z określeniem ilości GHz

Mam dosyć zabawną sytuacje. Zmniejszyłem FSB ( z 333 na 100 :slight_smile: ) i wyszło że mam 800 MHz. Moje pytanie brzmi czy jest to 800 MHz na rdzeń czy ogólnie na cały procesor ( 2 rdzeniowy C2D 6750) :stuck_out_tongue:

Prędkości rdzeni się nie sumuje. Masz 800MHz na jednym i 800 MHz na drugim rdzeniu.

Tzn że normalnie mam 2.6ghz na rdzeń?? (bo 2.6ghz to standardowe taktowanie…) tak to rozumiem…:wink:

rafgix tak to znaczy że na 1 rdzeń przypada 2,6GHz

hmm wychodzi na to, że razem mam 5.2 ghz… tak?? :szok: :x czy inaczej to działa?

Tego się nie sumuje…jak to robią niektóre lolki na allegro np. “4x2.5GHz = 10GHz !!” :lol!:

ehh lub jestem tępy albo nie wiem co…;/ :frowning: nie sumuje się ok… to jak to działa?? :lol: :help:

normalnie - jeden rdzeń nie ma jakby nic do gadania z drugim rdzeniem :wink: To tak jak masz np. dwa paski - jeden ma 2cm a drugi 10cm, całkiem co innego :slight_smile: Lecz w przypadku rdzeni mają one tą samą ‘długość’ w porównaniu z paskami :slight_smile:

Po prostu każdy rdzeń jest taktowany dajmy na to 2.5GHz a nie, że procek biega, lata itd. z “prędkością” 5GHz oO

rozumiem a możecie mi wytłumaczyć dlaczego w cpu-z mam np. 1997mhz w spoczynku zamiast 2,66mhz przy fsb 333… nie rozumiem tego

w razie potrzeby wyślę skina 8)

Czyżby opcyja C’n’Q była w biosie włączona…Jak procek nie obciążony to ma mniejsze taktowanie ??

Czyżby opcyja C’n’Q była w biosie włączona…

Posiadam Asus p5b możesz mi napisać gdzie ją włączyć/wyłączyć ?

Szukaj w biosie czegoś takiego jak “Cool’n’Quiet” i wyłącz.

Myślę, że może to być opcja W cpu configuration->c1e

spróbuję ale nie wiem czy da radę mam nadzieję :))

Tak to będzie C1E w Advanced.

dziękuje bardzo:) a orientujecie się może ile da się z niego wyciągnąć ?? mam pamięci ddr2 667 Microtech Technology… =P~

standardowo jest wysoko taktowany, więc troszke ponad 3 GHz na boxie poleci… z lepszym chlodzeniem ze 3,5…