Problem z określeniem rodzaju sprzętu

Witam.

Mam komponenty z 2 starych komputerów. A mianowicie jakąś kartę graficzną, telewizyjną, sieciową, napędy itp. itd.

Rzecz w tym, że niezbyt sie znam na hardware a potrzebuje jakoś określić co to dokładniej bo chciałbym wystawić na allegro. Może ktoś weźmie. Jak to można określić jakie to dokładnie modele??

Dodam, że żadnych paragonów, faktur nie mam bo to komputery zakupione jakies plus minus 6,7 czy 8 lat temu więc wszystko zaginęło w akcji.

a jakieś fotki chociaż…dokładne

przynajmniej można się pobawić w zgaduj zgadulę

Masz z grubsza dwa wyjścia. Zczytujesz wszelkie możliwe oznaczenia modelu / wersji z PCB lub naklejek i zapuszczesz wujka Gugla (lub konkurencję). W skrajnym przypadku możesz nawet zdemontować radiatory i odczytać oznaczenia czipów np. GPU. Alternatywnie odpalasz komputer z danym podzespołem w środku, poczekasz aż wykryje, wchodzisz do menadżera urządzeń i odczytujesz Product ID oraz Vendor ID (PID i VID) z właściwego “stringu”. Potem znowu Gugel. Wada tego drugiego to niestety konieczność posiadania kompatybilnego ze starociami blaszaka, na którym w ogóle ruszą.

A jak Ci się nie chce - robisz dokładne zdjęcia w dużej rozdzielczości i wrzucasz na Alledrogo bez ceny minimalnej, od złotówki. W dziale Komputery nie brakuje kupujących co się znają na rzeczy, a oni w większości przypadków będą potrafili oddzielić ziarna od plew.