Problem z onet.pl we wszystkich przeglądarkach

Witam użytkowników.

Przejrzałem forum i znalazłem podobne posty lecz żaden nie był dla mnie użyteczny. Mój problem polega na tym, iż tylko i wyłącznie na stronie onet.pl jest problem z wyświetlaniem zawartości (dokładniej obrazków - i tylko na stronie głównej tego portalu). Nie jest to wina sieci gdyż na innych maszynach w tej samej sieci wszystko działa prawidłowo. Zaktualizowałem też java i flash playera. Ten problem mam na 2 maszynach z Windowsem XP SP3. Dzieje się tak od kilku dni (łącze to z instalacją nowszej wersji Nod32 gdyż wtedy powstał problem) ale nawet gdy wyłączam Noda problem dalej istnieje. Przeszukałem wszystkie zakładki noda i nie znalazłem żadnych śladów blokowania tej konkretnej strony. Czy ktoś ma może jakiś pomysł?

Problem jak wspomniałem występuje we wszystkich przeglądarkach.

Najpierw odinstaluj NODa i sprawdź, czy problem nadal wystepuje. 

Problem w tym, że NOD jest z licencją i po jego odinstalowaniu nie zdobędę już danych do niego. Samo wyłącznie go nie powinno “imitować” właśnie procesu odinstalowania? Usługi wtedy prawdopodobnie są wyłączone czyż nie?

Teoretycznie, praktycznie wiele usług jest nadal uruchomionych.
 

Nie wszystkie.

Więc poszukam licencji i dopiero wtedy podejmę kolejny krok.

https://www.google.pl/#newwindow=1&q=nod32+odzyskiwanie+hasła
 

https://www.google.pl/#newwindow=1&q=nod32+odzyskiwanie+licencji

 

Czy wiesz, że obrazki nie mają adresu onet tylko większość jest z ocdn.eu

Od kilku dni co jakiś czas na stronie Onetu wyświetlany jest komunikat " reklamy nie są złe ". Komunikat ten zajmuje dolną część strony. Może to jest

przyczyną niewłaściwego działania.

No to może zainstalowałeś jakiś dodatek do blokowania reklam?

Tak mam uBlock Origin. Może autor postu Pawel__1515 na również program blokujący reklamy. Komunikat ten jest wyświetlany w dolnej części strony

tam gdzie opisują w części plotkarskiej jaka " gwiazda " pokazała coś za dużo lub za mało itp. Mnie akurat to nie przeszkadza.

Gdzie tam jest na dole onet.pl ten komunikat? Chciałem zobaczyć

1d3aa9ea737d704dmed.jpg

Nie ma, - moja krzywda :wink:

 

Ro pewnie przez Wasze blokowanie. W uBlock Origin działają filtry: Anti-Adblock Killer | Reek, EasyList‎ i POL: polskie filtry do Adblocka i uBlocka. Wszystkie trzy.

Należy dodać, że widać na pasku Firefoxa ikonkę Disconnect do blokowania szpiegostwa, malware i przekierowań. Wszakże moglem dodać filtr Disconnect w oBlocku Originie, ale wtedy uBock staje się wolniejszy i ta lista jest bardzo dziurawa. Rozszerzenie Disconnect jest super.

Dodam, że w moich filtrach mam wklejone adresy hostów:

.kropka.onet.pl

.xnfqqnw.onet.pl

Strona śmiga elegancko.

 

 

Pomimo mojego już podeszłego wieku na razie nie mam jeszcze przywidzeń. Skup się i przeczytaj uważnie mój pierwszy post. Disconnect jest ok.

Chciałem poinformować, że po przeinstalowaniu ESETA na starszą wersję wszystko wróciło do normy. Nowsza wersja ma jakieś blokady które właśnie powodowały blokadę obrazków na stronie onet.pl. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Fireox ma chyba jakiś problem z niektórymi antywirusami, na ten przykład u mnie mając antywirus Webroot, nie obsługuje poprawnie strony thechive.com, zacina przeglądarkę. Sprawa znana była mozilli bo na ich stronie suportu jest wpsomnienie o dodatku Webroot Spy Sweeper, który zacina przeglądarkę, na forum Webroot znowusz się zaklinają że tego dodatku już nie ma, zburzony. Jednakowoż u mnie  strona się wciąż zacina i zawiesza przeglądarkę.

Możliwe że podobnie jest coś z NOD-em, może na ich forum coś można o tym poczytać.

Co do antywirusów i rozwiązania dla poszczególnych produktów bezpieczeństwa:

https://support.mozilla.org/pl/kb/komunikat-SEC_ERROR_UNKNOWN_ISSUER