Problem z opcją otwórz za pomocą

przedwczoraj naciskajac ppm i probujac otworzyc program za pomoca innego niz domyslny programu, okazalo sie ze z menu zniknela opcja otworz za pomoca, a na jej miejsce wskoczylo drugie “otwórz”

ktore jest zupelnie bezuzyteczne ( sprawdzalem system programami antywirusowymi i antyspyware )

gdy naciskam pierwsze “otwórz” ktore jest zreszta pogrubione to winda otwiera to za pomoca domyslnego programu a naciskajac drugie wyswietle mi sie komunikat ze plik ktory probuje otworzy nie jest skojarzony z programem umozliwiajacym wykonanie porzadanej czynnosci.

Co robic ? :cry:

Jaki windows ?

win xp -> sp2

sorry ze nie wspomnialem :stuck_out_tongue:

wylecialo mi z glowy

aha i to dziala na wszystkie programy

plik .txt tez nie chce sie otworzyc po nacienieciu drugiej opcji otwórz

Panel Sterowania>>>Narzędzia>>>Opcje folderów>>>Typy plików

Tutaj ustaw jaki program ma otwierać Ci plik z dnaym rozszerzeniem.

Co do zniknięcia tej opcji z prawokliku, to nie bawiłeś się, żadnymi aplikajami do modyfikacji interfejsu XP ?

nie

a co do twojej rady

dzieki ale ona jest w sumie bezuzyteczna

poniewaz wszystkie typy plikow mam dobrze ustawione

po prostu ja czasem chcialbym uruchomic sobie np. plik z notatnika w wordzie i zebym nie musial uruchamiac najpierw worda i uzywac opcji otworz tylko po prostu nacisnac ppm i otworz za pomoca…

po prostu chcialbym poznac klucz w rejestrze ktory odpowiada za wyswietlanie tego przycisku w menu kontekstowym

i ewentualnie co trzeba z nim zrobic aby przywrocic ja spowrotem

Witam,

Spróbuj tego:

http://support.microsoft.com/kb/q218805/

wielkie thx za pomoc :smiley:

tylko ze niestety nie zadzialalo ;(

Witam,

napisałeś, że nie bawiłeś się żadnym tweakerem, ale znalazłem bardzo podobny do Twojego przypadek,

w którym koleś bawił się progsem FreshUI, a tam użył takiej opcji:

Explorer->Files Settings->Any Files Context Menu

i zmienił ustawienie na przeciwne.

Może spróbuj tego programu.

http://www.freshdevices.com/freshui.html

ok

dzieki wielkie

sciagne i sprawdze czy zadziala