Problem z operą 9.0 ==> powrót klawiatury do 8.5

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

I jeszcze jedno pytanko: da się zaimportować ustawienia skrótów z opery 8.5 do 9.0?

Hmmm, a środkowy przycisk myszki dziala?

Cosik jednak mi sie wydaje, ze trzeba bedzie poczekac na reakcję spolecznosci Opery i na nową wersję.

To jest laptop. Nie mam do niego myszki tylko korzystam z touch pada.

Poczekać zawsze można. Ale jakby ktoś miał pomysł lub uporał się z takim problemem niech da znać :slight_smile:

Sorry, ale nie znalazłem rozwiązania :frowning:

opera:config#UserPrefs|KeyboardConfiguration

Spróbuj przekopiować keyboard_standard.ini z \defaults O8 do profile\keyboard 9-ki i podaj ten nowy namiar. Jak to jest w profile, to nie będzie się podmieniać w czasie następnych instalek.

Niestety nie działa.

Widocznie pozostaje tylko się przyzwyczaić :x

Aby otworzyć link w nowym oknie należy przytrzymać klawisz Shift i kliknąć na wybrany link. Tak było również w wersji 8.x

Można też za pomocą gestów myszy: prawoklik na link (przytrzymać) i lekko przesunąć mysz w dół (to tak przy okazji, wiem aju , że to laptop).

Tylko wcześniej (przed zainstalowaniem nowej wersji) trzeba zrobić tak:

Narzędzia --> Preferencje --> Zaawansowane --> Mysz i klawiatura

Zaznaczasz ustawienie i klikasz w Utwórz kopię.

Otwierasz foldery:

%userprofile%\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\mouse - tam pojawia się plik z ustawieniami myszy

oraz

%userprofile%\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\keyboard - tam pojawia się plik z ustawieniami klawiatury.

Kopiujesz te pliki w bezpieczne miejsce i w razie czego podmieniasz/wklejasz.

Głupoty pleciesz przynajmniej po części.

W operze 8 przytrzymanie ctrl i kliknięcie ppm na linku domyślnie otwierało link w tle na nowej zakładce (link musiał się otwierać w nowym oknie tak jak w gmailu czy forum dp - inaczej trzeba było trzymać shift + ctrl)

Obecnie przytrzymanie samego ctrl otwiera zakładkę ale na pierwszym planie co zupełnie mi nie odpowiada.

tyle to i ja wiem, ale zmiana nie pomaga :mrgreen:

U mnie Shift+klik otwiera link na nowej karcie, a Ctrl+Shift+klik na nowej karcie w tle. Chcesz, to podrzucę ci moje ustawienia.

Oczywiście klik = lewoklik.

To też już próbowałem.

Ty chyba nadal nie rozumiesz o co mi chodzi :lol:

Zainstaluj sobie opere 8.5 oraz 9.0 w różnych folderach (obie są na vortalu więc nie musisz daleko szukać. )

VORTAL DP

Kliknij w powyższy link:

Opera 8.5: ctrl + klik otwiera link na nowej zakładce w tle

opera 9.0: ctrl + klik otwiera link na nowej zakładce na pierwszym planie (czyli tak jakby ctrl w ogóle nie działał. Chociaż w opcjach ustawiłem ctrl ==> open link in background page)

I teraz chodzi mi aby zrobić w 9.0 tak jak było w 8.5

To spóbuj ustawić tak:

ctrl enter => open link in background page.