Problem z operą i wtczką schockwave player do niej

kiedy chce zagrac w jakas gre na miniclipie to pojawia mi się okienko, że wtyczka jest niezainstlowana

asd2yq.th.png

jak prawidłowo zainstalowac wtyczke, żeby działały gry na miniclipie i przy tym inne aplikacje?

Ściągnij i zainstaluj

http://www.adobe.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash

mam to zainstalowane i nadal nic

a weź przeinstaluj Operę :]

Niepotrzebnie.

Po zainstalowaniu wtyczki dla Opery wyłącz ją, a następnie uruchom Internet Explorer. Za pomocą IE uruchom dowolną rzecz (np. tę grę), która wymaga shockwave i poczekaj, aż się załaduje. Potem możesz wyłączyć IE i włączyć Operę. Wszystko powinno już działać; przynajmniej u mnie ta metoda przynosi efekty.

Zmień przegłądarke :stuck_out_tongue: Najlepiej na Mozille Firefox

buahahaha jeszcze czego :x :x

odpowiedź znalazłam w tym temacie z polskiego foru opery

wystarczyło zainstalować pełną wersię (Full, a nie Slim) Schockwave Playera i przekopiować pliki z x:\WINDOWS\system32\Marcomed\Schockwave10 do folderu plugins tam gdzie mamy zainstalowaną operę

1.

2.

Ja sobie jakoś poradziłem z wersją slim i wszystko u mnie śmiga. Konieczny jest tylko ten dziwna kombinacja z IE. I ten sposób jest moim zdaniem szybszy i łatwiejszy.

u mnie ze Slim nie wszystko chciało chodzić :slight_smile: ale czy tak czy siak problem rozwiązany

a ten twój sposób z włączaniem IE i potem Opery to nie działa. po za tym jak by takie coś mogło spowodować zainstalowanie pluginu do Opery (pisząc zainstalowanie mam na myśli przekopiowanie plików, bo instalator Schockwave’a tego nie robi i trzeba to zrobic własnoręcznie)

Mogłoby, ale niezupełnie. Shockwave tworzy w twoim profilu jakieś tam swoje ustawienia, z których tworzeniem Opera sobie nie radzi. Jak odpalisz coś z IE, to właśnie IE utworzy te pliki z ustawieniami, a Opera przyjdzie na gotowe. Tak mniej więcej.

Nie trzeba tego kopiować. Można podać ścieżkę do tego katalogu w Plugin Path.

opera:config#UserPrefs|PluginPath

Po …\program\plugins średnik i piszemy.

Można też wypakować jakimś Winzipem z tej full instalki dwa pliki - npdsw32.dll i ShockwavePlugin.class i wtedy skopiować do \program\plugins.

To jest bardzo ciekawe. Poważnie. Mogę się spytać co konkretnie doprowadziło Cię do takich wniosków ?.

To, że IE coś tam tworzy a Opera nie, to żaden dowód. Może być tak, że ta wersja slim nie współpracuje tak jak powinna, ze wszystkimi przeglądarkami. Full jak widać też, chociaż akurat ja, nie miałem z tym najmniejszego problemu. Więc co jest nie tak ? :slight_smile: .

to może u Ciebie taki ‘super magiczny’ sposób działa :slight_smile:

u mnie nie działał i nie wiem czy u reszty użytkowników by działał ( u kogoś tak, u kogoś nie ) więc podałam tu sposób, który KAŻDEMU zadziała

można też tak jak napisał jado , troche mnie zabawy wtedy :stuck_out_tongue:

Działa, działa. I to chyba już któryś raz robię coś takiego i działa.