Problem z operą - jak zapisywać zdięcia

(kurzel131) #1

Mam wersje bodajże 11.64 nie mam opcji zapisywania fotek, czytałem ale żane kliknięcia jedynki ani z ctrl nie pomagają może jakaś wtyczka albo w ustawieniach??. //chodzi tutaj o fejsa nie wiem jak z jakimiś graficznymi portalami

po 2 opera niby lekka ale jak oglądam filmik na chomiku zużycie procesora sięga 100% a ramu 160-185k podejrzewm że tu juz wina kompa

po 3 i to mnie dziwi niby wina słabego kompa ale pisze np pw do kogoś i przeglądarka tak jakby szybko nie zaskakuje i z początkiem listu się zamyka jakbym pisaniem wywoływał jakieś skróty klawiszowe typu alt+f4.

(Le_mar) #2

OMenu -> Pomoc -> Sprawdź dostępność aktualizacji

Potem: http://help.opera.com/Linux/11.60/pl/menus.html (Menu kontekstowe).

OMenu -> ustawienia -> preferencje -> zaawansowane -> historia; "pamięć podręczna na dysku" -> zwiększ ( do np.200MB).

(kurzel131) #3

mam najnowszą

samo menu kontekstowe np tutaj mam może fejs nie czyta opery??

przy tej pamieci nigdzie nie ma opcji zapisz

(Le_mar) #4

F12 -> włącz obsługę JS

(kurzel131) #5

Cały czas włączona

(Le_mar) #6

Jest " ok", na dole.

(kurzel131) #7

Aj gdzie indziej weszlem

dale dalej nie ma w menu kontekstowym opcji zapisz

(Le_mar) #8

No to wyłącz wszystkie rozszerzenia i próbuj.

(kurzel131) #9

Brak rozszezeń

zresztą co ma piernik do wiatraka??

(Le_mar) #10

Resetowanie ustawień przeglądarki

(kurzel131) #11

Jakoś mam menu kontekstowe przed powiększeniem foty ale to waśnie po powiększeniu obraz ma oryginalna jakość, jakieś sugestie??

(Le_mar) #12

Więc to chodzi tylko o fejsbuka :wink:

prawokloik na obrazku-> otwórz ; tam wybierasz co chcesz

(kurzel131) #13

Wszystko fajnie pięknie ale obrazy tak zapisywane sa 2x mniejsze. Porównałem z IE z Opery i z opery normalnie zapsz obrazek bez powiększenia

(Le_mar) #14

Napisałem Ci w poprzednim poście. " otwórz"

(kurzel131) #15

O ile pamiętam własnie w ten sposób zapisałem teraz jednak nie mam tego w menu kontekstowym (obraz przed i po powiększeniu).