Problem z OPERĄ

Witajcie!

Ostatnio postanowiłam zmieni wygląd mojego windowsa i wybrałam sobie “Vista XP Compact Start Panel” (mam nadzieją, że Wam to coś mówi, jednak zaraz po tym moja poera chyba oszalała, mianowicie stało się coś takiego:

ml2186932e05a08f1938aff92129bcd448c08bba21067.jpg

Czy znajdzie się ktoś, kto pomoże mi wróci do normalnego wyglądu opery? Odrazu pragnę zaznaczy, że rady w stylu “zainstaluj firefoxa lub IE” nie będą dla mnie przydatne, gdyż właśnie na operze mi zależy.

z góry dziękuję wam za pomoc :smiley:

Odinstaluj Vista XP Compact Start Panel, następnie przeczyść rejestr np. RegCleanerem.

Potem przeinstaluj operę

Może spróbuj tak shift +F12 i ustaw skórkę na domyślną

to wina czcionek tego stylu

no cóż, i tu muszę przyznac, że w ogóle nie znam się na tym :frowning: mógłby mi ktoś zdradzi jak to zrobic? próbowałam tak:

ml218722c0e35549149faceea658835cea2f64d7181939.jpg

ale to nic nie daje :frowning: a bardzo podoba mi się czarny pasek startu, więc chciałaby mie jednocześnie i ten styl i normalną operę…

Tak bywa po instalacji różnorakich nakładek na Wina. Zobacz czy po odinstalowaniu Opery i wyczyszczeniu rejestru(np. CCleaner’em) i ponownym jej zainstalowaniu będzie tak samo.

spróbuj zmienić czcionke na Segui

Oczywiście, że tak :). I żadne czyszczenia, odinstalowania Opery, formaty, granaty :wink: itp. nie pomogą.

Klikasz w Zaawansowane, potem wybierasz Element, któremu chcesz zmienić czcionkę.

:smiley: , nie lubię osobiście tego typu wodotrysków, ale instalnąłem VIU2 i mam taki pasek. Dodatkowo styl nie sprawia żadnych problemów. Za wyjątkiem Constantii używam wyłącznie czcionek z XP - Trebuchet, Comic. Reszta czcionek z Visty jak np. SegoeUI wygląda moim zdaniem beznadziejnie na 19’ LCD.

Dziękuję ślicznie za pomoc,

zainstalowałam to i jest ok, no i opera znowu sprawnie śmiga :slight_smile: