Problem z opisem w gadu-gadu

(BLADE2042) #1

Witam mam taki problem jak można w opisie gg wstawić link do danej stronki aby po kliknięciu w niego działał tak aby odrazu przenoszono nas na daną stronkę w moim przypadku youtube.Widzę to często na różny forach gdzie np.jest opis że stery do grafy można pobrać tu i ten wyraz ( tu ) jest zaznaczony na niebiesko klika się tylko w niego i odrazu dana stronka ze sterami się otwiera.Mnie także chodzi właśnie o coś takiego aby w opisie był tekst Moje produkcje i także aby można było tylko kliknąć w to i odrazu się stronka z moimi produkcjami będzie otwierać a nie aby trzeba było link kopiować i dopiero wklejać do przeglądarki i czekać aż się dana strona otworzy tu jak już wsp.w moim przypadku str.youtube.Można coś takiego zrobić wersję gg posiadam 8.0 tą najnowszą będę wdzięczny ogromnie za pomoc.

(Rosa65) #2

Linku z opisu nie trzeba kopiować i wklejać do okna przeglądarki. Wystarczy zaznaczyć kontakt, kliknąć PPM i menu wybrać " Idź do strony w opisie".

(BLADE2042) #3

OK ale czy nie można tak zrobić jak opisałem???

(VPN) #4

Nie jest możliwe maskowanie linków pod tekstem.

(lukjac) #5

Pewnie o to ci chodzi

Tekst do wyświetlenia

a piszesz:

[url=http://www.dobreprogramy.pl[Tekst do wyświetlenia

zrobiłem celowo błąd - po "http://www.dobreprogramy.pl" musi być odwrotna klamra

a w GG nie zrobisz raczej tego, możesz wstawić tylko link i w takiej postaci się wyświetli

pozdrawiam, Łukasz

(BLADE2042) #6

OK to skoro się nieda to jak można sam link wstawić ale nie tak aby pokazywany był jako sam tekst i za każdym razem trzeba go metodą skopiuj wklej do przeglądarki robić aby móc wejść na daną stronkę w moim przypadku youtube tylko kliknąć w opisie na sam link i odrazu stronka się otwiera.

(VPN) #7

Być może problem tkwi w nieprawidłowym ustawieniu domyślnej przeglądarki w Windows - dlatego nie ma reakcji na linki w opisie. Może to być jedno z tych śmiesznych zabezpieczeń w komunikatorze GG, które chronią przed bezpośrednim otwieraniem linków. Na szczęście inne komunikatory tego nie mają :slight_smile:

(Rosa65) #8

Nie da się zrobić tak jak to wymyśliłeś -link za tekstem. Ale możesz napisać do autorów komunikatora i zasugerować, aby to poprawili w następnej wersji :slight_smile:

(VPN) #9

Hehe, akurat posłuchają. Prędzej by przyjęli pomysł gdzie kolejną reklamę wcisnąć.

(BLADE2042) #10

Źle mnie zrozumiałeś rosa656 nie żaden link za tekstem tylko jak się nie da to po prostu chcę wstawić tylko sam link do stronki w moim przypadku będzie to stronka www.youtube.com z moimi produkcjami filmowymi to wszystko ktoś kliknie tylko w tego linka i odrazu ma się otwierać moja stronka z produkcjami filmowymi.

(Monczkin) #11

BLADE2042 , nazwij temat konkretnie. Skoro piszesz w dziale Problemy, to po co podajesz zbędne informacje w tytule?

(Rosa65) #12

Wyrażenie link za tekstem dla mnie oznacza coś takiego - czyjaś produkcja

(BLADE2042) #13

Tak dokładnie mi chodzi o coś takiego rosa656 z tym wyrażeniem czyjaś produkcja mógłbyś mi np.na priv napisać jak to się robi lub jakąś instrukcję dać będę wdzięczny za pomoc.

(Rosa65) #14

Jeśli chcesz wstawić link za takstem to piszesz tekst gdzie "twój link" oznacza wklejony adres strony do której chcesz przekierować, a "tekst" to np. Moja produkcja.

A instrukcja obsługi znajduje się w PrzewodnikuBBCode Chciałam jeszcze dodać, że najłatwiej się do niego dostać klikając tu; bbccj5.th.jpg