Problem z oprogramowaniem i czesciami komputera

Witam, pare dni temu zakupilem sobie nowy komputer, i mam pare problemow.

po pierwsze dlaczego z 3 kabli zasilajacych (komputer,monitor,urzadzenie wielofunkcyjne) dostalem tylko kable do dwoch ostatnich… w sklepie pan powiedzial ze do kompa kabel osobno …o0??

po drugie po otwarciu odbudowy zauwazylem ze nie ma tam w ogole taśm do dzieki ktorym moglbym podlaczyc jakis ROM…tez osobno?;/

do tego mam zintegrowana karte Sapphire X550 256RAM, czym dokladnie rozni sie karta zintegrowana od normalnej, bo wizualnie to chyba w ogole jak dobrze patrzylem, pan powiedzial ze moge sobie kiedys inna tam zamontowac ale niekoniecznie wiem jakbym to mial zrobic, bo chyba nie jak normalna…wkoncu ta jest zintegrowana cokolwiek to znaczy…:slight_smile:

nie wiem czy to przez to zintegrowanie tej karty czy nie ale nie dostalem tez zadnych sterownikow do tej karty i mam do wyboru 3 rozdzielczosci monitora i zadnych zaawansowanych opcji…

prosze was abyscie w miare mozliwosci odpowiedzieli na wszystkie moje pytania, bylbym niezmiernie szczesliwy, z gory dziekuje i pozdrawiam :x

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Poprostu padłeś ofiarą własnej nieznajomości “kompa” należało najpierw poradzić się fachowców na tym forum a następnie iść do sklepu i przedstawić co ma zawierać “komp” teraz to możesz wściekać sie tylko sam na siebie, po drugie kupowałeś kompa u nieuczciwego sprzedawcy skoro chce zarobic kilka zł nawet na kablach które to kable w zasadzie powinny znajdować się w komplecie z kompem , każda obudowa zawiera kabel w komplecie , nawet jeżeli ta obudowa nie miała zasilacza , to nowe zasilacze również posiadają kabel w komplecie , taśmy do dysków groszowe sprawy ale takie taśmy zazwyczaj po jednej ATA,SATA, FDD zawiera w komplecie płyta gł. nawet jeżeli by tych kabli nie było to sprzedawca powinen je dorzucić gratisowo ale to pewnie jakiś hapol i zdziera ile tylko może. Aha co do karty zintegrowanej to na takim kompie to raczej możesz sobie raczej tylko na pakietach biurowych popracować , poprostu czysto biurowy komp, a no jeszcze do “internetu” również jest wystarczający (cały czas mam na myśli zintegrowaną karte grafiki poprostu praktycznie eliminuje to kompa z lepszych gier i zaawansowanych pakietów graficznych)

no dobra, nie ma co, pocieszyles mnie, trudno, czlowiek uczy sie na bledach.

wracajac do karty, mam rozumiec ze na tym kompie juz w ogole nie bede mial okazji pograc sobie w cos? czy to jest jedyna roznica karty zintegrowanej wzgledem niezintegrowanej? Czy moze bede mogl sobie w przyszlosci dokupic jakas inna karte graficzna…Wsumie tez nasuwa mi sie pytanie, bo mam jedna plytke ze sterownikami i po zainstalowaniu ich nic sie nie zmienilo, czy mimo tego iz sama karta jest lepsza niz ta na moim starym komputerze bedzie to wszystko chodzilo tak jak zaraz po zainstalowaniu windowsa? np. bardzo spowolniona animacja przesuwania scrollem, niezbyt wyrazne literki, brak zaawansowanych opcji zwiazanych z ekranem…

na koniec jescze jedno, audio…

wkladam jakas plytke z audiotrackami, wlaczam media playera i wyskakuje mi jakis blad, pisze w nim ze nie mam karty dzwiekowej lub nie jest ona zainstalowana/skonfigurowana. Patrzac do wnetrza kompa, po za ta zintegrowana karta nie widac tam nic innego, czyzby kolejny wałek w postaci braku karty dzwiekowej?

Niekoniecznie nieuczciwego. Są nieraz w niektórych sklepach sprzedawane np. stare komputery (z odzysku czy na zasadach komisowych-sprzedawca jest wówczas tylko pośrednikiem) po atrakcyjnych cenach. Nie ma w tym żadnego oszustwa. Kupujący musi się jednak trochę orientować, co kupuje albo kupować z kimś co się zna i podpowie czy warto za tę cenę kupić i do czego taki komp może służyć. Oczywiście najlepiej by było mieć tyle kasy by iść do renomowanego salonu i kupić firmowy sprzęt najwyższej klasy, czego wszystkim życzę.

W coś niewymagającego napewno pograsz

to zależy od tego co to za model płyty gł. płyta gł powinna posiadać slot na karte graficzną bądź PCI-E lub AGP tyle tylko że slotów AGP nowe płyty już nie posiadają pozostaje slot PCI-E jeżeli takowy posiada.

wygląda na to że nie zostały zainstalowane sterowniki do karty graficznej , komp pracuje na mało wydajnych sterach systemowych

również zapewne brak zainstalowanych sterów

Zapewne zintegrowane ale jeżeli nie zażyczyłeś sobie innej więc taką pozostawili , dla niewymagającego melomana i zapalonego gracza lubiącego potęrzne efekty dzwiekowe ta karta jest wystarczająca.

Tak z ciekawości ile kasy dałeś za tego kompa.

Złączono Posta : 04.12.2006 (Pon) 20:27

Jeżeli ktoś pisze nowy to w rozumieniu tego słowa uważam że na nowych aktualnie dostepnych podzespołach.

Co masz na mysli piszac “cos niewymagajacego”, zreszta malo wazne, wyjdzie w praniu

model plyty głownej powiadasz? Oto wiekszosc parametrow mojego kompa, twu, komputera (wczesniej chyba jakas ironie zauwazylem odnosnie “kompa”…:slight_smile: ):

Athlon 64 3000+ Manila AM2 BOX

Gigabyte GA-M55PLUS-S3G s. AM2 NF6100 Sa

KingMax DDR2 512MB 533

Sapphire X550 256MB 128bit PCI-e

Seagate ST3160815AS 160GB sATA II

Zasilacz ATX Tracer 4life/400

19calowy LCD iiyaama proLite E1900WS-B1 black 5ms

glosniki Creative 2+1

Drukarka/Skaner HP photosmart C3180 AI0

Łacznie dalem 3000-,

Czy na podstawie tego opisu mozesz okreslic czy plyta ma ten slot PCI-E, ale skoro przy karcie tak pisalo to wydaje mi sie ze je ma, sam tego wizualnie nie jestem w stanie okreslic chyba ze mi powiesz jak to wyglada:), no i jezeli juz jest to znaczy ze bede mogl sobie do tego karte dopiac z POZYTYWNYM SKUTKIEM jezeli chodzi o wydajnosc graficzna

Co do tych sterownikow, dostalem tylko jedna plytke zawarta w plycie glownej, pisze ze ma tam audio… i cos tam jescze, o grafice tez cos pisze,

wlasciwie jak ja wlozylem w naped myslalem ze bedzie wszystko wpozadku ale sposrod paru zakladek tylko jedna byla okreslona jako drivery i byly tam jakies 2, zainstalowalem i dalej jest to samo, moze powieniem sciagnac jakies z neta? Wtedy pojawi sie pytanie, jakie?

jescze raz dzieki ze ktos w ogole ma ochote wziasc sie za lekture tego laikowego tematu, pozdrawiam

To tak dla spokoju, cena oscyluje w granicy przyzwoitości za ten sprzęt.

tu jest dokładna specyfikacja twojej płyty gł:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&back=&ID=5554&katid=59 płyta posiada sloty PCI-E więc możesz dokupić dobrą karte graficzną.

zaraz na początku wprowadziłeś mnie w błąd z kartą grafczną , twoja płyta gł posiada zintegrowaną karte kraficzną nie ati x550 a geforca 6100 , wiec domyslam się że to ati x550 to nie jest zintegrowane tylko osobna karta na slocie PCI-E ,( sterowniki dostępne na http://www.ati.com)

Płytke CD którą posiadasz to zapewne komplet oprogramowania/sterowników do płyty gł , więc najlepiej włozyć do napędu powinna uruchomić się sama a nastepnie wybrać pierwszą pozycje instalacjii sterów/oprogramowania czyli automatyczne, system sam dobierze co ma zainstalować (powinien to zrobić sprzedawca zanim oddał Ci kompa do użytku)

jeżeli karta graficzna nie jest zintegrowana to na obrazku zaznaczyłem w których slotach płyty gł. powinna się znajdować. w jednym z tych zaznaczonych na czerwono

Jeżeli jest to ati x550 to powinna znajdować się w tym długim niebieskim slocie

92b7aaa5472a4a1a.jpg

Dziwne bo Radeon X550 to nie jest zintegrowaną kartą graficzną. Tym bardziej, że jak piszesz jest na złączu PCI-E i jest firmy Sapphire. :?

Zintegrowana karta graficzna ma to do siebie, że jest tylko dodatkowym układem wlutowanym w płytę główną i korzysta z pamięci RAM systemu a zwykła karta graficzna ma własną pamięć.

Jak masz aparat cyfrowy i możesz rozkręcić obudowę to cyknij fotki wnętrza komputera z kilku ujęć i daj je na forum.

Stąd sobie ściągnij sterownik do karty graficznej i je zainstaluj:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/6-11_xp-2k_dd_37616.exe

Stąd ściągnij DirectX i zainstaluj po zainstalowaniu sterownika do karty graficznej:

http://download.microsoft.com/download/d/4/6/d46cc24d-33df-4727-aa89-9512513c67d3/directx_oct2006_redist.exe

dzieki panowie jestescie super.

tu przynajmniej wyjasnily sie moje watpliwosci… ja zawsze myslalem ze jezeli cos jest zintegrowanego to ma inne miejsce na plycie glownej niz wlasnie w tych slotach ktore pokazales, no moja karta wasnie siedzi w tym niebieskim:)

dziwi mnie tylko t ojak doszedles do tego ze zintegrowna karte mam GF6100

no dobra, zainstaluje te sterowniki grafiki i juz wszystko powinno dzialac jak nalezy, procz dzwieku, nie wiem skad mam sciagnac do niego stery skoro zainstalowalem prawie wszystko(procz jakis programikow i toolbarow) i dalej jest sam problem

jescze takie pytanie, skoro mam dwie karty graficzne to komputer automatycznie bedzie mi korzystal z tej x550? bo jak szperalem w opcjach to nie bardzo ja widzi… chyba ze te stery wszystko zmienia…

ok tymczasem ide z tym podzialac i jeszcze w razie jakis problemow napisze, jeszcze raz dziekuje

pzdr.

sciąg z tąd stery do dzwięku:http://europe.giga-byte.com/FileList/Driver/motherboard_driver_audio_microsoft_bus.exe

byl u mnie znajomy ktory troche w inforamrtyce siedzi i powiedzial ze z ta karta to jest tak ze ona faktycznie nie jest zintetgrowana ale poniekat tak dziala… korzysta z jakis innych parametrow, sam nie wie dokladnie ale kiedys slyszall o takim przypadku… no ale to tylko tak napisalem, moze jesczze ktos cos doda i juz wszyscy bedziemy wiedziec o co chodzi:)

pozdrawiam

Może chodzi o Hyper Memory?