Problem z oprogramowaniem o nazwie Facebook

Możliwe też, że w pliku hosts jest syf. Daj logi z FRST i przeskanuj kompa ADWCleanerem i Malwarebyte.

To ani syf ani inne wirusy. Na tym samym komputerze, tej samej przeglądarce i tych samych wtyczkach na jedno konto (prywatne) można się zalogować, a na drugie konto (oznaczone jako firma) nie.

A zaakceptowaliście RODO, firmy muszą czy to podpisać czy zaakceptować. Chyba w tym problem, jeżeli innego nie ma.

Nie pytają o RODO przed zalogowaniem.

Co to jest “logi z FRST” i “hosts”?

Chodzi im o ten program, co wrzucasz pliki log do działu bezpieczeństwo.

Logi z Farbar Recovery Scan Tool to trzy pliki z milionem danych: FRST.txt, Addition.txt oraz Shortcut.txt - o który chodzi?

Udostępniasz dwa podstawowe FRST.txt i Addition.txt wklej je na wklejaj.pl
tutaj udostępniasz link.

A zawartość pliku hosts (w notatniku) wygląda tak:

Copyright © 1993-2009 Microsoft Corp.

This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

entry should be kept on an individual line. The IP address should

be placed in the first column followed by the corresponding host name.

The IP address and the host name should be separated by at least one

space.

Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

lines or following the machine name denoted by a ‘#’ symbol.

For example:

102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

38.25.63.10 x.acme.com # x client host

localhost name resolution is handled within DNS itself.

127.0.0.1 localhost

::1 localhost

Resztę powie expert z działu bezpieczeństwa bo ja z tych logów wiele nie wyczytam.
Nie wiem czy nie powinieneś przenieść tematu do działu bezpieczeństwo.


Podaj raport z mbam.

Przeniosłem temat do działu bezpieczeństwo.

Brakuje jeszcze logu addition

Strasznie krótki czas skanowania i w ADWCleaner i Malwarebytes.

Poczekajmy na eksperta…

2 polubienia

Rok temu pomagałem w usunięciu niewykrywalnego przez skanery wirusa facebookowego. Siedział w rozszerzeniu “facebook unseen”.

A Tutaj skan FRST nawet nie widział opery, czy jakiegoś chrome, tylko surowy FF i IE. Mam wrażenie, jakby połowy loga FRST brakło… albo jakoś tam.

SSD i skan MBAM szybki na aktywowanej wersji testowej?

Bo to nowy system, na którym wielu programów jeszcze nie ma. Żadne antywirusy niczego nie wykrywały, ale na wszelki wypadek, żeby nie było, postawiłem nowy system. I dalej jest to samo. A poza tym… mam szybki komputer i dysk SSD, więc…

Jakieś pół roku temu dostałem od FB rozkaz, że mam konto firmowe połączyć z osobistym, a jak osobistego nie mam (a nie mam), to mam sobie założyć. Może to o to chodzi?

Skan całościowy ma być wykonany, nawet na SSD trwa to ciut dłużej niż 37sek :slight_smile:

EDIT
Jak na nowo postawiony system i nadal taki cyrk to wina FB, coś u nich się pojechało.

A ciekawe bo jak się zrobi konto normalne i używa jako firmowego to zalecają / wymagają przerobić w Fanpage.

https://pl-pl.facebook.com/help/116067818477568

Ja już nie mam wątpliwości, że to nie po mojej stronie. Chodzi teraz o to, czy problemem jest moje IP albo w ogóle provider, czy może sam FB.

Problem jest po stronie FB. W internecie można znaleźć podobne zgłoszenia. Mnie (a właściwie konto mojej Mamy) również to dotyczy. Na razie nie znalazłem rozwiązania.