Problem z oprogramowaniem tunera TV

Mam następujący problem, zakupiłem tuner TV firmy Pinnacle model PCTV Hybrid Pro PCI

Dołączone było do niego oprogramowanie Pinnacle TVCenter Pro w wersji 4.90. Zainstalowałem je, wyszukałem kanały i wszystko ok. Do momentu aż chciałem uruchomić kanał TV. Nie mogę tego zrobić, gdyż aplikacja wyświetla mi błąd :

uo0003tmw.jpg w350.png

uo0005lci.jpg w350.png

uo0004a.jpg w350.png

Czy wie ktoś, jak mam temu zaradzić?

Dodam że pobierałem nowsze wersje oprogramowania TVCenter Pro (ver. 4.94)

A może łaskawie klinkiesz na ten napis “szczegóły” i podasz nam ich treść? W innym przypadku to chyba tylko wróżka Ci pomoże…

Ostatnie zdjęcie ‘Unexpected exception a300800a’ to jest treść szczegółów…

Skoro to jest ten komunikat błędu… OK

Czy w instrukcji od tego tuner nie ma opisu tego błędu? A może w pomocy - naciśnij po uruchomieniu programu do obsługi tunera klawisz “F1” i poszukaj opisu ewentualnych problemów. Możesz też poszukać odpowiedzi na stronie www producenta - bardzo często opisane są problemy na jakie trafiają użytkownicy.

Dodatkowo moja propozycja - zaktualizuj sterowniki graficzne i biblioteki DirectX, sprawdź w instrukcji jakie wymagania sprzętowe i programowe ma ten tuner i porównaj ze swoim sprzętem i systemem. Odinstaluj dokładnie oprogramowanie i sterowniki i zainstaluj je ponownie (najlepiej najnowszą wersję ze strony producenta)

Instrukcja sprzętu to jedna strona A4 z rysunkami montażu. W pomocy programu (F1) nic nie znalazłem na temat tego typu błędu, zmieniłem sterowniki karty na najnowsze, DirectX również aktualizowałem. I nadal nic… Przeczytałem wiele tematów na forach w sieci ale w żadnym nie ma odpowiedzi na pytanie. Zdarzyły się też tematy w których ludzie pisali że przytrafia im się taki błąd tylko raz na jakiś czas. Mnie ten błąd wyskakuje od pierwszego uruchomienia.

Dodam jeszcze zdjęcie, na którym widnieje jeszcze coś co mnie zastanawia… Program wyszukuje kanały, ale gdy kliknę na dany kanał to oprócz tego że nie ma podglądu to nie ma także siły sygnału, jakości ani typu audio…

uo0007pmt.jpg w936.png

Co dziwne w innym programie (ChrisTV) wszystkie programy działają bez zarzutu więc to nie może być wina sprzętu.