Problem z Orange/routerem !?

Witam

Mam problem. Mam Linksysa WAG200 oraz usługę Orange Freedom 2 MB. Otóż około godziny 14.00 i 20.00 internet lubi się “zawieszać” tzn. lampka przy napisie INTERNET pali się czerwono, stale, a przy DSL zielono, też stale. Na ponowne załapanie internetu trzeba czekać 15 minut lub wyłączyć router z gniazdka i po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy. Zauważyłem, że robi się to często, gdy internet jest nieużywany (tzn. kiedy np. wychodzę na 15 minut i mam włączony komputer, po powrocie po 2 minutach “zawiesza się”), jednak jest to rzadko. I teraz niewiem czy jest to wina operatora (bo słyszałem, że Orange restaruje usługę, aby uzyskać inny IP) czy też routera. Dzisiaj zrobiło mi się to 3 razy i jest to strasznie denerwujące. Gdy miałem Erę ADSL nigdy mi się to nie robiło.

P.S. Dodam, że kiedyś potknąłem się o kabel i router spadł, więc może dlatego tak się dzieje

Pozdrawiam,

szyman_12

Jeżeli restartuje router to naturalne, że IP się zmieni. Ale jak mówisz czasami po 15 min załapie, więc wtedy sprawdź czy IP się zmieniło. Co do restartu usług to jesteś rozłączany co 24h czy to w orange, neostradzie czy Erze - jednym słowem wszystko co ADSL i na liniach TP.