Problem z ostreżeniem o zabezpieczeniach


(Spider 14) #1

Witam,

Jak się pozbyć tego irytującego komunikatu??

Post 2

Owszem, po odhaczeniu komunikat nie będzie się pojawiał, ale TYLKO dla tego pliku! Kiedy włączę jakiś inny plik, np plik .mp3 pojawia się ponownie :confused: EHh. Wcześniej tak nie miałem.. Dodam, że jakiś czas temu zainstalowałem nowego antywira, Eset 4, czy móże mieć na to wpływ? Jeśli tak to jaki;>


(Frog) #2

OTy - kosz.


(deFco247) #3

Jeśli pobierasz pliki przez IE, to wejdź w Panel Sterowania -> Opcje Internetowe -> Zabezpieczenia -> przy zaznaczonym Internet klikasz Poziom niestandardowy -> Różne -> Uruchamianie aplikacji i niebezpiecznych plików: Włącz (niezabezpieczone)

Tak to przynajmniej wygląda w przypadku IE8. Jeśli nie masz tej wersji -> zaktualizuj, gdyż posiadanie starszej to i tak zagrożenie dla systemu.

Natomiast w przypadku już istniejących plików niestety musisz wejść we właściwości każdego i kliknąć na dole okienka przycisk Odblokuj.

PS. Jest alternatywny sposób na usunięcie tych wszystkich komunikatów.

Pobierz ten program: http://www.nirsoft.net/utils/alternate_ ... reams.html

Przy otwarciu wybierasz folder z tymi felernymi plikami, zaznacz wszystkie te, które w kolumnie Stream Name zawierają :Zone.Identifier:$DATA i kasujesz te strumienie przyciskiem Delete.


(Spider 14) #4

deFco247 dzięki! :slight_smile: