Problem z ostrością czcionki

Witam Wszystkich! !!

PPM na pulpit > właściwości > wygląd > efekty > ustawiasz tam clear type. Jeszcze możesz wziąć zakładkę Ustawienia > zaawansowane > Monitor > Częstotliwość odświeżania ekranu ustaw na 60Hz

Przy użyciu Clear Type czcionka robi się zamazana, a przy mojej roździelczości 1152x864 nie mogę zmienić odświeżania ekranu na 60Hz z obecnej 75Hz.

Jaką masz kartę graficzną i czy masz zainstalowane stery do niej??

Geforce 6200 i najnowsze sterowniki 175.16

W monitorze masz opcję automatycznego dopasowywania obrazu - uruchom ją i poczekaj na efekty.

Dodatkowo ściągnij programik ClearType Tuner i poeksperymentuj z ustawieniami.

http://www.microsoft.com/typography/Cle … ertoy.mspx

Monitor mam podłączony przez kabel DVI (Digital) więc automatyczne dopasowanie obrazy nie działa. Próbowałem przez wyjście analogowe i nic się nie zmieniło. A na ClearType Tuner żadna kombinacja nie poprawia tak jak było przedtem.

To w takim razie zerknij jeszcze czy monitor jest prawidłowo wykrywany (panel sterowania, w opcjach zarządzania ustawieniami karty).

Jeżeli producent Twego monitora LCD udostępnia sterownik do niego to proponuję zainstalowanie go w miejsce domyślnego pochodzącego od MS.

Witam , wszystkie monitory LCD mają rozdzielczość przy której pracują najlepiej , mój samsung ma 1280x1024 i przy takiej wyświetlany obraz jest najlepszej jakości . Zmiana rozdzielczości powoduje rozmycie czcionek na pulpicie . Ustaw domyślną rozdzielczość dla swojego monitora i napisz co stwierdziłeś .

ps.

Przeprowadziłem test który potwierdził co napisałem powyżej , ustawiłem rozdzielczość podaną przez Ciebie , czcionka została rozmyta .

Ustawiałem różne rozdzielczości , ale poprawy nie było. chciałem dodać jeszcze, że przy wyłączeniu systemu na niebieskim ekranie, na którym pisze “Zapisywanie ustawień Windows XP” w pewnym momencie czcionka przeskakuje na taka jak była kiedyś.

Nie chodzi o różne a o tą konkretną rozdzielczość , zazwyczaj jest to najwyższa oferowana przez dany model monitora . Rozdzielczość , której używasz jest raczej mało popularna . Podaj model monitora .

samsung 931bw ,a najwyższa rozdzielczość to 1440 x 900

I jak wygląda obraz przy tej rozdzielczości , też rozmyty ?

Na czcionce pojawiły się czerwone kolory,takie drobne

W dniu 22.06.2008 , o godzinie 17:35 został dopisany post przez Kukis

Problem rozwiązałem za Waszą pomocą.Wielkie dzięki :smiley: