Problem z otwarciem okna "Mój komputer"

Windows XP sp2

Po zainstalowaniu FF3 zauważyłem że mam problem z wejściem do “mojego komputera” poprzez lp myszki. Zamiast okna “mój komputer” otwiera mi się winamp. Do okna “mojego komputera” mogę dostać się poprzez pp myszy i eksploruj. Dodam jeszcze że do “mojego komputera” wchodzę poprzez Start gdyż nie mam na pulpicie skrótu. Byłbym bardzo wdzięczny o porady jak mogę ustawić poprzednie ustawienie.pzdr serdecznie

Tak więc menu kontekstowe mojego komputera i wybierz “pokaż na pulpicie”

Cały czas otwiera się winamp…czyli nic się nie zmieniło

start -> uruchom -> explorer.exe

i zrób skrót na pulpit

nieśmiało muszę się przyznać że nie potrafię tego zrobić :oops: Byłbym wdzięczny o podanie receptury jak tego dokonać

Sprawdź to: Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpit, wybierz Właściwości, zakładka Pulpit i na dole jest Dostosuj pulpit.

Tam możesz wybrać które ikony chcesz mieć na pulpicie .

Mam zaznaczony “Mój komputer”…problem tkwi w tym że jak chce uruchomić okno “Mój komputer” włącza mi się winamp i byłbym wdzięczny o pomoc w tej kwestii a nie co mam zrobić aby mieć ikonę na pulpicie :slight_smile: pzdr serdecznie

A to nie jest skrót przypadkiem?Jeśli tak to go usuń.

Start->po prawej stronie masz pokazany Mój komputer->PPM(Prawy Przycisk Myszy) na niego->Pokaż na pulpicie.

Sądzę, że ten problem nie jest związany z instalacją FF3, ale z ostatnio używanym dyskiem wymiennym.

Pobierz ComboFix i zamieść log na forum.

Mam problem z rozpoczęciem skanowania, a mianowicie Combofix nie może odnaleźć dysku rozruchowego " Instalation File - C:\Documents…\WindowsXp-KB310994-SP2-Home-BootDisk-ENU.exe - cannot be fund" ponieważ że posiadam angielską wersję Windowsa ściągałem pod język angielski. Wszytko robiłem wedle wyżej zamieszczonego linku. Próbowałem Wykonać skan kilka razy za każdym razem pobierając poszczególne pliki - bez rezultatu. Ściągałem je oczywiście przy wyłączonych programach ochronnych…czy może jest jakiś sposób na obejście tego? Czy może coś robię nie tak i w złej kolejności?pzdr serdecznie

Podaj log z pliku main.txt z Deckard’s System Scanner

fix w hijackthis

otwórz notatnik i wklej

Z menu Notatnika -> Plik -> Zapisz jako -> Zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, uruchom ponownie komputer

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!

Usuń to:

C:\Deckard

C:\Program Files\Online Services\BTYahoo\HPPre05.msi

Wszystko wykonałem wedle poleceń. Za porady jestem dozgonnie wdzięczny, jednakże problem z pierwszego postu nadal istnieje a mianowicie zamiast okna “Mój komputer” otwiera mi się winamp…nie jest to uciążliwe aczkolwiek lubię kiedy coś działa jak winno być :)pzdr serdecznie