Problem z otwarciem programu - "32.ico"

Witam! !!

Używałam pewnego programu, i działał bez zarzutu. Któregoś razu usunęłam skrót, i próbowałam przenieść główny plik na pulpit, i wtedy coś się zepsuło. Nie chciał się otworzyć. Odinstalowałam program, zainstalowałam ponownie - to samo. Problem jest taki, że instalacja programu przebiega normalnie, bez żadnych błędów, a przy uruchamianiu programu za pomocą skrótu na pulpicie (za pomocą pliku głównego też) coś nie trybi - wyskakuje okienko z napisem “Cannot open file “C:\Users\Nazwa Użytkownika\Desktop\32.ico”. Nie można odnaleźć określonego pliku”. Tak dzieje się cały czas. Nie ukrywam, że na programie mi zależy, i chciałabym go jakoś naprawić, lecz nie mam pojęcia jak. Proszę o pomoc!

Jaki to program i w jaki sposób pierwotnie go usunąłeś ? Pewnie został skrót na pulpicie i mogłeś powiązać go z jakąś ikoną. Więc jeśli to prawda, proponuję odinstalować program za pomocą programu tego , przeczyścić CCleaner i usunąć skróty programu, wraz ze skrótem z pulpitu, uruchomić ponownie komputer, zainstalować program i spróbować odpalić.

adraianna, generalnie to z tego co widzę, to próbujesz uruchomić… ikonę. Wskazuje na to rozszerzenie *.ico. Jest to zwykły pliczek graficzny, jedynie ikonka programu.

Plik uruchamiający program (to, co nazywasz “plikiem głównym”) ma zazwyczaj rozszerzenie *.exe i musi znajdować się w swoim oryginalnym położeniu (zwykle katalog główny programu). Przenosząc go na pulpit po prostu “unieruchomiłaś” program :wink:

Jeśli chciałaś mieć możliwość uruchamiania programu “z pulpitu”, należy utworzyć na nim skrót -> (trzymając prawy przycisk myszy przeciągasz plik uruchamiający na pulpit, puszczasz klawisz i wybierasz opcję “Utwórz skróty tutaj”).

Problem, tak jak napisał przedmówca, leży w tym, że ani nie wiemy co to za program (więc ciężko nakierować na to “co trzeba kliknąć” :wink: ), ani nie wiemy w jaki sposób przebiegło odinstalowanie.

W każdym razie - tak jak pisał, warto użyć CCleaner’a, po czym uruchomić komputer ponownie i zainstalować program jeszcze raz. Najprawdopodobniej odpowiednie skróty (na Pulpicie i w Menu Start) zostaną utworzone automatycznie :slight_smile: