Problem z otwarciem zdjęć do edycji w GIMP Shop

Witam,

Mam problem z programem GIMPShop.

Pobrałem program z Vortalu Dobreprogramy, zainstalowałem (wszystko przebiegło prawidłowo) ale nie mogę otworzyć przez FILE > OPEN zdjęć do edycji. Jak daje FILE > OPEN to wyskakuje mi okienko OPEN IMAGE kieruje się do katalogu gdzie są zdjęcia i pojawia mi się że nie mogę otworzyć zdjęcia. Podgląd (Preview) mam niedostępny (No such file or directory). Screen w załączniku jak to wygląda. Zdjęcia napewno są bo moge je otworzyć na podglądzie Windowsowym.

W czym jest problem?. Jak otworzyć zdjęcia do edycji w GIMP Shop?.

post-24589-1385653394681_thumb.jpg

Zainstaluj sobie Picasa 2.7 tam jest wszystko dobrze opisane.

Program super ,daje wiele możliwości.

Mam go kilka miesięcy i zadnych problemów.

Pozdrawiam

Ania

Przystawał bym przy GIM’ie albo innym programie w którym mogę obrócić zdjęcia (wyprostować jak jest krzywo obiekt na zdjęciu).

Z tego co się orientuję to GIMP Shop jest nie do końca udaną wersją i często stwarza różnego rodzaju problemy. Jest to GIMP (w nieaktualnej wersji) na siłę przerobiony do wyglądu PhotoShopa, jednak nie wyszło mu to na dobre ponieważ użytkownicy GIMP Shopa często skarżą się na różnego rodzaju błędy, które niestety nie są poprawiane.

Proponuję zainstalować najnowszą wersję GIMPa (zdaje się 2.4.5) i cieszyć się zdecydowanie stabilniejszą pracą. Problemem może być z początku inny interfejs GIMPa, ale można do niego bardzo szybko przywyknąć, a możliwości konfiguracji paneli, zakładek, okien program ma bardzo duże i na pewno będzie to lepszy wybór niż nieszczęsny GIMP Shop.

Odinstalowałem GIM Shop i zainstalowałem GIMP’a 2.4.5. GIMP 2.4.5 działa jak należy.