Problem z otwarciem zdjęcia - nierozpoznany format pliku

Znajoma nagrała na płytę zdjęcia (wszystkie format jpg) i teraz gdy próbuję je otworzyć to wyskakuje okienko z informacją:

"Nierozpoznany format pliku <nazwa pliku.JPG>

To samo dzieje się również z plikami o rozszerzeniu .gif, .ppt (Power Point), nie mogę też otworzyć plików .pdf, .xls.

Jednakże w innym katalogu na tej samej płycie są inne zdjęcia i je mogę otworzyć bezproblemu.

Co może być przyczyną?

Czy podczas nagrywania na płytę mógł wystąpić jakiś błąd i to przez to jest teraz ten problem?

Sprawdzałem te dane na dwóch kompach i na obu jest to samo.

Jeśli problem występuje na kilku komputerach to jest to bardzo prawdopodobne.

Spróbuj skopiować pliki na komputer i otworzyć je bezpośrednio z dysku a nie z płyty.

Możesz również poprosić koleżankę o nową kopię danych :slight_smile:

Czy w związku z tym jest możliwe żeby te pliki jakoś naprawić?

Też sprawdzałem, nic nie pomogło.

Nie da rady >>> format był :slight_smile:

Da sie, wystarczy kliknąć prawym na pliku, --> zmien nazwe --> i dopisujesz na koncu nazwy " .jpg " i działa :stuck_out_tongue: nieraz mam to samo jak np. dostane fotke na skype,wp itp :slight_smile: powodzenia :stuck_out_tongue:

Jakby to było takie proste to bym tu nie pisał :wink:

jpg jest zresztą dodane na końcu pliku i było od samego początku. Kombinacje robiłe przeróżniaste, zmieniałem, usuwałem, dopisywałem nawet po .jpg drugie .jpg i nic to nie daje.

No to coś z tymi plikami masz zrypanego :stuck_out_tongue: no to już chyba oczywiste… jeśli ona ma ok, no to zgraj jeszcze raz… :slight_smile:

Tyle to i ja wiem.

Przecież już o tym było mówione:

Proponuję ci skorzystać z programu IrfanView 3.98. Postaraj się otworzyć plik za piomocą tego programu a następnie zmienić mu format. Jeśli nie to to zawsze możesz pobawić się u koleżanki w odzyskiwanie danych… Bo jeśli nośnik jest uszkodzony ( skoro pisałeś, że wypróbowałeś już większość metod ) to za dużo nie zdziałasz…

Spróbuj PPM>>Edytuj zamiast Otwórz

:slight_smile: