Problem z otwieraniem BMP

Witam

Problem jak w temacie, a więc mój system uparł się żeby nie otwierać pewnych formatów BMP. Dokładniej w przypadku przeglądarki fotografii systemu winodws przy próbie otwarcia danego pliku pojawia się napis “Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu, ponieważ nie obsługuje tego formatu pliku lub nie zainstalowano jej najnowszych aktualizacji”. Picasa natomiast wyświetla czarny kwadrat z napisem “Nieprawidłowy obraz”. Dla jasności pliki są na pewno dobre, mogę je np. otwierać za pomocą Opery, lub (co dziwne) ustawić jako tło pulpitu. Nie dotyczy to także wszystkich plików o rozszerzeniu BMP, a jedynie “wybranych” (tu przykład http://www.przeklej.pl/plik/01076-foggy … ibsfc7d2j6 ). System ma oczywiście zainstalowane najnowsze aktualizacje. Podobny problem miałem już w Windows VIsta, pamiętam że wtedy zainstalowałem kilka różnych przeglądarek grafiki i któraś w końcu mogła otwierać te nieszczęsne zdjęcia, wolałbym jednak znaleźć mniej kompromisowe rozwiązanie, stąd proszę o pomoc :wink:

IfranView otworzy Ci ten plik

http://www.dobreprogramy.pl/IrfanView,P … 12867.html

Mi windows 7 też nie potrafi się za to zabrać

ja mam ACDSee 9 i zdjęcie mi działa. spróbuj zainstalować jedną przeglądarkę zdjęć i wszystkie pliki obrazów z nią skojarz.

(http://www.dobreprogramy.pl/ACDSee-Phot … 12594.html)

Na moim Windows 7 Home Premium nie ma problemu z otwieraniem plików .bmp

Hm, Irfan nie podołał, ostatecznie zainstalowałem FastStone Image Vievew, aczkolwiek pisząc o “mniej kompromisowym rozwiązaniu” miałem nadzieję, że da się to załatwić inaczej niż instalując inną przeglądarkę zdjęć. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi :slight_smile: