Problem z otwieraniem folderów

Witam !!

Mam mały problem otóż jak chcę otworzyć jakiś folder poprzez dwukrotne naciśnięcie lewym przyciskiem myszki to otwiera mi się okno “wyszukaj pliki lub foldery”, foldery mogę otwierać tylko poprzez naciśnięcie prawym przycskiem myszki i wybranie funkcji otwórz.

EDIT

wklejam mojego loga http://wklej.org/id/7dfc2de1c5

Start >> Uruchom >> regsvr32 /i shell32

Loga obejrzę później teraz nie mam czasu

:slight_smile:

Serdecznie dziękuję wszystko jest ok i otwiera się tak jak powinno. Lecz jeśli mógłbyś zerknąć na log mimo to to bym był bardzo wdzięczny może jest tam cos czego nie powinno. Ale i tak serdeczne dzięki za pomoc.

Wpis usuń w HJT

Pobirz Combofix http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=36654

Wklej do notatnika:

>> Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe)

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe)

jeśli pojawi się pytanie “1 or 2” - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: \Qoobox.

Po tym nowy log z Combo

Oprócz tego przejrzyj uruchamianie z tej listy można trochę wyłączyć

O4 - HKLM\..\Run: [DTemp] C:\SysPrep\Test\DTemp\DTemp.exe

O4 - HKLM\..\Run: [UMonit] C:\WINDOWS\system32\umonit.exe

O4 - HKLM\..\Run: [IgfxTray] C:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe

O4 - HKLM\..\Run: [HotKeysCmds] C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Persistence] C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM\..\Run: [SW20] C:\WINDOWS\system32\sw20.exe

O4 - HKLM\..\Run: [SW24] C:\WINDOWS\system32\sw24.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WinSys2] C:\WINDOWS\system32\winsys2.exe

O4 - HKLM\..\Run: [High Definition Audio Property Page Shortcut] HDAShCut.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [ezShieldProtector for Px] C:\WINDOWS\system32\ezSP_Px.exe

O4 - HKLM\..\Run: [TomcatStartup 2.5] C:\Program Files\Hewlett-Packard\Toolbox\hpbpsttp.exe

O4 - HKLM\..\Run: [StatusClient 2.6] C:\Program Files\Hewlett-Packard\Toolbox\StatusClient\StatusClient.exe /auto

O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NBKeyScan] "C:\Program Files\Nero\Nero8\Nero BackItUp\NBKeyScan.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [GDFirewallTray] C:\Program Files\G DATA TotalCare\Firewall\GDFirewallTray.exe

O4 - HKLM\..\Run: [AVKTray] "C:\Program Files\G DATA TotalCare\AVKTray\AVKTray.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU\..\Run: [WMPNSCFG] C:\Program Files\Windows Media Player\WMPNSCFG.exe

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

O4 - Global Startup: G DATA Firewall Tray.lnk = ?

co i jak to zrobić masz tu http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=116.0

:slight_smile:

Usunąłem dwie linijki bo tylko tyle znalazłem na stronie którą mi podałeś wyrzuciłem: [nwiz] oraz[High Definition Audio Property …] może jeszcze coś powinienem usunąć ? Może jakieś wskazówki ??

Słabo czytałeś, to co wskazął Leon możesz odznaczyć w autostarcie, tajk jak robiłeś to z nwiz :slight_smile:

Leon napisał że z tej listy można trochę wyłączyć, nie napisał że wszystko. Nie znam się co można wyłączyć a co nie, podał poniżej link strony gdzie jest wszystko napisane co i jak oraz co można wyłączyć więc to co znalazłem tam to wyłączyłem. A ty mi piszesz że niby mogę wyłączyć wszystko co jest na liśćie ?? Czyli wszystkie odnośniki które znajdują się przy RUN ?? Tak ?? I nic się nie stanie z systemem ??

Nic zawsze możesz coś właczyć jakbyś był niezadowolony.

Jest tam więcej: NeroFilterCheck, CTFMON.EXE, gg itd. :slight_smile: