Problem z otwieraniem ikon takich jak komputer i kosz

Witam

Mam problem, i to dosc duzy, nie chce sie zbytnio rozpisywac bo nikt nie bedzie chcial tego czytac, bo tekst bedzie za dlugi wiec w kilku zdaniach

kilka miesiecy temu tak sie bawilem ze cos kliknalem i nie moge tego “odkliknac”

to co mi sie stalo z ikonami na pulpicie to to ze nie chca sie otwierac. czyli tak jak mozemy zmienic rozszerzenie by inny program otwieral dany plik (ikone) w swoim programie, tak ja zmienilem ustawienia dla plikow ktore sa na pulpicie, czyli komputer, kosz i inne programy.

Nie umiem tego wytlumaczyc. ale chodzi mniej wiecej o to ze tak jak np nie mamy kodeka a chcemy ogladac film to otwieramy go w innym programie, a u mnie kosz komputer i inne programy otwieraja sie w Galerii Fotografii dla Windowsa, tak sobie narobilem ;/ i nie umiem tego zrobic zeby bylo dobrze.

Czy musze wgrywac od nowa system?;>

Probowalem juz z przywracaniem systemu

Mam laptopa HP COMPAQ z systemem Vista

http://www.winhelponline.com/articles/1 … Vista.html

z tabeli wybierasz jakie rozszerzenie przywrócić na domyślne, u ciebie to będzie .lnk, Drive, i chyba dvr-ms …

pobierasz i uruchamiasz

jeśli tak się niestanie [np odpali sie notanik lub wspomniana galeria] wejdź w uruchom wpisz regedit plik -> importuj i wskaż zapisany plik

no dokaldnie sa to rozszerrzenia .lnk

juz probuje wedlug porady :slight_smile:

Dodane 15.08.2011 (Pn) 18:16

DZIAŁA :))

Ściągnij polskiego Service Packa do visty powinno pomóc

lub