Problem z otwieraniem partycji w systemie windows XP

Witam wszystkich użytkowników

Mam następujący problem a dokładnie taki, ze jak wchodzę w mój komputer następnie chcę wejść na partycję D lub E system windows pyta się mnię ze pomocą jakiego programu ma wejść na te partycje … Stało się to tak że pewnego dnia gdy wróciłem z pracy i chciałem wejść na Dysk D lub E otwierały się w nowym oknie mimo tego że w opcjach folderów ustawione było by system otwierał każde nowe okienko w tym samym oknie. Pomyślałem że może to być wirus i mialem rację zainstalowałem Avasta dostalem klucz licencji restart no i przed uruchomieniem systemu windows xp , Avast rozpoczął skanowanie i wykrył na każdej partycji jakiegoś robaka. Po włączeniu systemu był właśnie taki problem że nie szło wejść na żadną partycje bo system nie wiedział za pomocą jakiego programu ma to zrobić.

Zrobiłem formata partycji C system windows na nowo wgrany i teraz wchodzę normalnie na partycję C jednak dalej system nie wie jak otworzyć dysk D oraz E tzn można na nie wejść ale muszę przykładowo kliknąć na dysk D ppm i dać eksploruj

Moje pytanie jest następujące jak to naprawić? Czy na każdej partycji oprócz C bo przecież ona już działa muszę żrobić formatowanie ? Jeśli tak czy wystarczy “szybkie” czy może być normalne

Z góry dziękuję za pomoc

W Total Commanderze włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów i usuń z partycji D: i E: plik o nazwie

autorun.inf

Jednak problem wskazuje też na infekcję wirusową – polecam dział „Bezpieczeństwo i logi HijackThis” :wink:

Formatowanie tylko jednej partycji w tym przypadku nie ma sensu, zaraz się zainfekuje od pozostałych. Użyj ComboFix. I sprawdź też pamięć przenośną (pendrive, karta pamięci) bo tak zaraziłeś komputer.

Na pieszo: start - uruchom - cmd i sprawdzasz atrybuty (attrib) plików na każdej partycji po czym usuwasz te śmieci (SHR) - oczywiście na C:\ będziesz mieć jeszcze pliki systemowe ich nie ruszaj :stuck_out_tongue:

Jeśli się rozprzestrzenia na inne dyski tzn, że działa w tle, start - msconfig - uruchom (i odznacz winnego)

Ale szybciej będzie użyć ComboFix.

wynika to z kolejnego autorun.inf

Użyj narzędzia Flash Disinfector. Jeżeli posiadasz jakąś pamięć przenośną niech będzie w tym czasie podłączona. Niektóre antywirusy wykrywają te narzędzie jako wirusa, ale oczywiście Flash DisInfector nim nie jest.

SolelyRose*

To jest prosta infekcja i nie opłaca się używać ComboFix’a. Zastosuj FlashDisinfector jak radzi przedmówca. Tutaj nie było sensu formatować partycji.

Na początek pobierz SystemLook i wklej do niego taki tekst

Za X wstawiasz literę partycji, tyle razy kopiujesz ten zapis ile masz partycji. Potem klikasz Look i wklejasz log.

Następnie wklej log z OTL

Logi wklej na wklej.org lub wklej.to a tutaj tylko link do wklejki.

Dziękuję za pomoc ! Wszytko teraz działa jak należy !