Problem z otwieraniem Partycji


(-=RaFaL=-) #1

Witajcie, piszę w imieniu kumpla który nie ma dostępu do neta a ma dość specyficzny problem z komputerem, ciut na komputerach się znam i próbowałem swoich sił lecz spełzło na niczym. Więc problem wygląda następująco. Po typowym "dwukliku" aby wejść w dany folder lub partycje powinno bez problemowo wejść do niego w tym przypadku zaś otwiera się okno z wyborem programu (coś w stylu "otwórz za pomocą"), myślę sobie okej, do otwierania folderów służy proces explorer.exe, wchodzę w ten windows/system32 szukam i niema, cofłem się i znalazłem go już w folderze windows ale mniejsza o to, wybrałem go i partycja się otworzyła, po ponownej próbie ponownie trzeba było wybrać gdyż nie ma możliwości aby na stałe tego używał gdyż ten "ptaszek" jest nieaktywny/wyłaczony i nie da się kliknąć. Ostatecznie doszliśmy do wniosku że da się odpalać za pomocą "eksploruj" ale to nie o to chodzi, ma działać i koniec. Nieszło ani me ani be, strzeliłem format partycji C a problem nie ustąpił, i teraz zwracam się do was, cóż mogę więcej uczynić? Będę na bieżąco odpowiadał na pytania dodam również że posiada on windows xp premium sp2.

Pozdrawiam.


(Gregorsi) #2

może to ci pomoże:

http://forum.dobreprogramy.pl/log-wirus-pendrive-nie-otwiera-dyskow-t313618.html


(-=RaFaL=-) #3

Całkiem nie załapał wira od innego znajomego który miał wira na pendrivie, ten temat jednak nie wiele mi daje. :slight_smile:


(bibut) #4

hymm... trudna sprawa

pobierz OTL na innym pc i nagraj na płytkę (tylko nie penem , inaczej dojdzie do infekcji) http://www.dobreprogramy.pl/OTL,Program ... 19450.html

po skanie wklej teść plików osobnie na wklej.to

zaznacz to co na obrazku ea8bcaaebd34b7c5m.jpg

na vista i 7 otwórz jako admnistrator

postaraj się nie robić tego penem żeby nie doszło do infekcji !!


(-=RaFaL=-) #5

Kumpel mieszka koło 45km odemnie na dodatek nie ma neta, chciałem tak powierzchownie dowiedzieć się mniej więcej o co chodzi. I powtórzę dla pewności aby wszyscy widzieli że ma windows xp sp2 32bit.


(Spandau) #6

Chodzi o to http://www.fixitpc.pl/topic/56-zabezpie ... zenosnych/


(-=RaFaL=-) #7

Tak nie za bardzo rozumiem co trzeba było by zrobić by ponownie działało poprawnie. Nie chodzi tu o to że otwiera się w nowym oknie lecz o to "niemożliwość" normalnego otworzenia danej partycji.


(Piotrkijak) #8

Okno wyświetlanie okna "otwórz za pomocą" po kliknięciu na partycję też może być sprawką wirusa. Nawet ja sam takiego miałem.

-- Dodane 25.12.2010 (So) 8:33 --

Przejrzyj sobie to: http://www.forumpc.pl/index.php?showtop ... ntry695208


(-=RaFaL=-) #9

A czy ty poradziłeś sobie w jakiś sposób podany powyżej ?


(Piotrkijak) #10

Tak, odpaliłem Flash Disinfectori było po problemie. :wink: