Problem z otwieraniem plików jpg i pobieraniem

Witam :slight_smile:

 

Na początku zaznaczę, że męczę się z tym już parę godzin, więc nie wysyłajcie mnie do “poszukania w google”.

 

Od wczoraj nie potrafię otworzyć żadnego pliku jpg (z resztą, png także nie otwiera - czyli ogólnie zdjęć i obrazków). Gdy go klikam ekran się zwiesza, crashuje i powraca do normalności - zdjęcie się nie otwiera. Nawet żaden błąd nie wyskakuje. Gdy daję Otwórz za pomocą, by wyszukać domyślny program otwierania plików, to zamiast “Przeglądarka fotografii systemu Windows” jest “PhotoViewer.dll”, a gdy na to klikam, wyskakuje ten błąd:

 

jaavs3.jpg

 

Co do drugiego problemu - pojawił się on w tym samym momencie, co ten, więc uważam, że są ze sobą powiązane… Chociaż nie wiem, w jaki sposób.

Otóż próbowałam ściągnąć plik pdf - wyskakiwał błąd pobierania. Ściągnęłam coś z google grafika - udało się, ale już z otwierania nici. Próbowałam ściągnąć plik dll i również ten sam błąd. 

 

66ltz6.jpg

 

Nie mogę dalej rozwinąć opisu.

 

Proszę, pomóżcie ;c Więcej błędów na razie nie zauważyłam. Przeskanowałam też komputer - nic. 

Najprosciej byłoby cofnąć system do czasu kiedy wszystko działało. Sprawdź równieź w ustawieniach skojarzenia typu plików z programami. Spróbuj również uruchomić jakąś przeglądarkę zdjęć np. to co masz zainstalowane czyli PhotoViewer.exe ewentualnie pobierz coś portable i sprawdź czy wtedy się zdjęcia otwierają. Wydaje mi się, że coś ze skojarzeniami jest źle, bo nie powinno być PhotoViewer.dll, a PhotoViewer.exe. Popróbuj i napisz co się dzieje.