Problem z otwieraniem plików .rmvb

Tak jak w temacie - mam problem z otwieraniem filmów w formacie .rmvb. Co ciekawe - tylko niektórych filmów. Otóż programy do odtwarzania filmów (allplayer, subEdit, BestPlayer) nie odtwarzają części filmów zakodowanych w rmvb, a część z nich odtwarzają. Sprawa jest o tyle dziwna, że wszystkie filmy - zarówno to “odtwrzalne” jak i te “nieodtwarzalne” - zakodowane są w RealVideo9 (sprawdziłem w AviCodec). Wśród wszyskich programów wyjątkiem jest Media Player Classic, który nie ma problemu z odtworzeniem żadnego z filmów rmvb, ale jest to program dość prosty, pozbawiony wielu funkcji, które posiadają programy wymienione wyżej. Dodam jeszcze, że AllPlayer w wypdku tych “nieodtwrzalnych” filmów wyrzuca brak Kodeka RealAlternative (no ale przy odtwarzaniu niektórych mu go nie brakuje).

PS. moje codecki to k-lite mega codec pack 1.62

Jeśli ktoś się orientuje, co może być przyczyną, to proszę o pomoc

Pozdrawiam 8)

Odinstaluj i zainstaluj najnowsze codec’i

http://www.free-codecs.com/download/K_L … c_Pack.htm

o ile się orientuje to upload’owi został poddany także RealAlternativ.

Może pomoże :wink:

Nie łatwiej było by najpierw zainstalować sobie realalternative i zobaczyć czy pomogło niż od razu odinstalowywać codec’i i czyścić rejestr.

Real Alternative nie został w tym pakiecie uploadowany - w obydwu paczkach real media codecs są w wersji 6.0.12.1741, więc chyba szkoda tracić czas na przeinstalowywanie, bo problem raczej leży gdzie indziej… tylko gdzie :smiley:

Ale dzięki za zainteresowanie. Czekam na dalsze propozycje

Nie napisałeś czy problem występuje od początku instalacji pakietu kodeków czy pojawił się po jakimś czasie. Jeśli od początku to wygląda na winę kodeków. W takim wypadku doradzam re instalację. U mnie kilka krotnie działanie to rozwiązało problemy z odtwarzaniem.

Złączono Posta : 14.03.2007 (Sro) 18:59

Napisz jeszcze jaki masz zainstalowany w systemie Windows Media Player (9, 10 czy 11)

Problem jest od początku. k-lite przeinstalowywałem dwa razy, wcześniej miałem zaistalowwany realAlternative 1.51 - pobierałem go z trzech różnych miejsc i kżdego reinstalowałem po dwa razy - no i nic. Dodatkowo mogę napisać, że usunąlem z dysku WSZYSKIE kodeki i zainstalowałem RA i nic. odinstalowałem RA, zainstalowałem k-lite i dalej nic :-x

A jakie znaczenie ma tu WMP (to nie jest złośliwe pytanie - naprawdę nie wiem)? ja mam zdaje się 10.

Pozdrawiam

Ja mam zainstalowany RA1.35 i k-lite i działa.

Może jednak spróbuj zainstalować RA i k-lite razem bo z tego co wyczytałem to miałeś osobno to poinstalowane.

Myślałem tak sobie, że skoro piszesz

to może pies pogrzebany jest w Media Player Classic, który jest częścią Windows (C:\Program Files\Windows Media Player\mplayer2). Windows Media Player, SubEdit, BestPlayer to tylko nakładki na niego. A filmy, króre odtwarzasz w MPC, są puszczane w tym, który jest częścią K Lite Mega Codec Pack (C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Media Player Classic\mplayerc).Tylko, że Allplayer z tego silnika nie korzysta. Więc pewnie się mylę

W gescie desperacji odinstlowałem k-lite1.62 i zainstalowałem k-lite 1.67… no i niestety zero skutku.

jacolok , miałem zainstalowane dwa na raz (przez przypadek), ale to nie moze nic dać bo i tak program kiedy ma dwa takie same kodeki nie będzie przecież używał ich obydwu - tak mi się wydaje.

p19koz W tym, co napisałeś w ostatnim poście coś niewątpliwie jest. Tylko jak zaktualizować czy też przeinstalować tego mplayer2???

chyba się poddam… 8)

dzięki za pomoc 4all

razer napisał:

najprostszym rozwiązaniem jest upload Windows Media Player z 10 na 11.

Można to zrobić ze strony Microsoft’u:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

lub

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=24&id=1886

nie ma to żadnego sensu, bo media player classic nie ma oczywiście nic wspólnego z windowsowym mplayer2(poza tym, że pierwotnie miał podobne GUI, czyli wygląd dla użytkownika), poza tym WMP11 ma na

pewno takiego samego mplayera2 jak 10, bo nie jest on już rozwijany;

przyczyną nieodtwarzania są raczej różne wersje RV9, bo każdy kodek ma wiele różnych wersji, które niekoniecznie taki program jak avicodec,

potrafi rozróżnić

rixx napisał

skoro tak piszesz, to pewnie masz rację. Mój błąd. :oops:

Wychodzi na to, że wina leży w kodekach (jak pisałem na początku). Może ma zainstalowany np. RealPlayer, który swoimi kodekami wchrzania się w pracę RealAlternativ. No sam juz nie wiem, wina musi być gdzieś w systemie. Korzystam z tej samej paczki kodeków i u mnie jeszcze nie zdarzył się film.rmbv, z którym by był problem.

No to chyba wyjdzie na to, że trzeba będzie się poddać :-x

Piszecie, że wina leży po stronie kodeków, i pewnie macie rację, ale ja zainstalowałem już drugą paczkę k-lite, a wcześniej próbowałem kilka wesji RA no i nic, więc chyba wypada dać się na spokój…

Chociaż dalej nie mogę pojąć dlaczego MPC te filmy czyta a inne programy nie…

To może tak:

  • wygląda, że problem tkwi w kodekach.

  • Ja bym proponował odinstalować wszystkie kodeki.

  • Przeczyścić rejestr ręcznie lub Codec Sniper (osobiście polecam)

http://www.videohelp.com/tools?tool=Codec_Sniper

lub DXMan

http://www.videohelp.com/tools?tool=DXMan

  • Zainstalować ponownie kodeki

razer sprawdź PW.