Problem z otwieraniem przeglądarki Firefox

Witam,

Jak w temacie mam od dłuższego już czasu problem z otwarciem przeglądarki Firefox po uruchomieniu systemu. Otóż chciałbym przedstawić sytuację. Zaraz kiedy uruchamiam system operacyjny Windows XP z SP3, ciezko mi się wchodzi do tej przegladarki. W opisie tej przeglądarki powinienm znacznie szybciej wejść w nią niż np w Internet Explorer, a wychodzi na to, ze wiele wolniej. To się tyczy tego najnowszego Firefoxa. Nim mi się otworzy ta przegladarka musze wielokrotnie czekać na to kilkanaście sekund, a patrzę na innych komputerach jak ona działa, i bez żadnych zarzutów.

Np, na Viście widziałem jak chodzi wspaniale, a u mnie na XPeku chodzi jak by chciała a nie mogła.

Potem kiedy już poraz pierwszy ją uruchomię, to następnymi razami z nią problemów nie ma. Najgorszy jest ten pierwszy raz, zaraz kiedy się zaloguję do systemu.

Próbowąłem już kilka sposobów na to, by ją optymalizować, ale bez żadnych pozytywnych skutków.

Optymalizacja, która jest opisana na wielu stronach na forach wcale nic nie daje, wręcz na każdej stronie jest podana trochę inna optymalizacja i nie o to mi chodzi co tam jest opisane. Głownie start systemu mnie interesuje.

Używałem fasterfoxa, ale również to nic nie daje, wszystko jest bezskuteczne.

About:config nic nie daje. Być może to sprawa sprzętu, a może za dużo ram pobiera ta najnowsza przegladarka. Może trzeba zmniejszyć ilość ram. Pobieram już optymalizację jak tylko mogę, ale na próżno.

Starsze wersje jej były o wiele lepsze, o wiele szybciej mi się otwierało, np, firefox 2.0.20, choć ona już jest dawno przedawniona i bez żadnego bezpieczeństwa. Owszem z serfowaniem po sieci są identyczne, ale otwieranie przegladarki na start systemu, to fatalna sprawa.

Zwłaszcza to się tyczny startu systemu, potem już dochodzi do normy.

Czy jest na to jakiś sposób. A może trzeba zmniejszyć zużycie ram, ale jak, kiedy już wszystko było testowane :frowning:

A, może preloader

pomoże?

Też to próbowalem, wchodzi w konfigurację systemowa i chyba w zasadzie nic by nie pomogło

Program fire tune też by nic nie pomoglo, bo to akurat nie tyczy mojego problemu. Tam jest opcja dla szybkich komputerów i ewentualnie dla wolnego łącza.

Problem jest w tym, ze ja szybkie mam łącze, ale za to komputer mam wolny

Download mam 10 MB/s Upload - 1 MB

Musze coś takiego zastosować, aby mi nie wchodziło w konfigurację

Co to ma wspólnego z konfiguracją. Preloader ładuje tylko wstępnie pliki przeglądarki przy starcie systemu i dzięki temu Firefox startuje szybciej przy pierwszym uruchomieniu. U mnie się sprawdza.

“Chyba w zasadzie nic by nie pomogło”?: To próbowałeś czy ci się wydaje.

No cud-miód. :slight_smile: A uruchom Firefoksa w Trybie awaryjnym. Jak to samo to odinstaluj, skasuj foldery i przeczyść rejestr.

To też nic nie da,problem,który opisujesz jest powszechnie znany i na razie niema skutecznego lekarstwa. floyd zaproponował jedną z alternatyw,która u jednych się sprawdza a u innych już nie.Jak to kiedyś ktoś powiedział “trzeba jakoś z tym żyć” :wink: .Mam nadzieję że twórcy wezmą ten problem pod uwagę i postarają się go naprawić w nadchodzących odsłonach nowego “Lisa”.

A co to da, jak przejdę w tryb awaryjny? Chyba już to próbowałem o ile dobrze pamiętam, ale to chyba było na starej wersji.

Stara wersja tak, zgadza się, z otwieraniem nie było żadnych kłopotów

Co do odinstalowania, co to da, jak odinstaluję, usunę foldery i rejestr. To na bieżąco robię programem CCleaner. Oczywiście pomaga na wszystko, ale nie akurat na to. Zwalnia tylko miejsce na dysku.

Pozatym robiłem dopiero format dysku C: więc nie sądzę, aby jakieś błędy były w Firefoxie.

Kiedyś też to robiłem i też nic nie pomogło, znaczy się chyba że firefox jest pamięciożerny. Ale pytam się znajomy i nie mają takich kłopotów, a tylko nie znaczna ilośc pamięci ram między nami się różni.

A może to od procesów to zalezy, też mam 2,40 GHz

Pamięć mam 2x512 RAM

Dodane 01.09.2009 (Wt) 21:46

U mnie każdy program, który wchodzi w konfigurację opóźnia system. Dla was, którzy macie nowe komputery, może to być obojętne, ale nie każdy ma jeszce nowy komputer.

Mój nadaje się już tylko do muzeum

Dobrze godosz :stuck_out_tongue:

Sam osobiście równierz kiedyś miałem taki sam problem - jakoś minęło ( nowsza wersja?) U znajomych to samo. Nie ma na razie leku na tą przypadłość.

Spokojnie, są starsze. Jeszcze dwa lata temu “pracowałem” na sprzęcie z procesorem 400MHz i miałem 128M Ram’u #-o Jeśli używasz Windowsa XP, to spróbuj zmienić rozmiar pliku stronicowania: Mój Komputer ->PPM->Właściwości->Zaawansowane->Wydajność->Ustawienia->Zaawansowane->Pamięć Wirtualna->Zmień->Rozmiar niestandardowy-> Rozmiar początkowy ustaw na 1024 / Rozmiar maksymalny ustaw na 1024. Na Celeronie 1,8GHz i 128M Ram’u pomogło.

Caly czas teraz jest u mnie rozmiar niestandardowy:

Rozmiar początkowy - 1344 MB

rozmiar maksymalny - 2688 MB

Pracowałem do tej pory na rozmiarze standarowym i cały czas to stosuję, lecz sam nie wiem dlaczego i system wybiera rozmiar niestandardowy.

Wydaje mi się, że im większa ilośc pamięci, tym lepiej powinno chodzić.

Jeśli wybieram na rozmiar standardowy, to sam system powinien dobrać ilośc pamięci.

Sam nie wiem dlaczego to samemu się przestawia na niestandardowe. To się na ogół dzieje po formatowaniu dysku, a potem ewentualnie moge sobie przestawić

tak samo mialem kłopoty z IE. Mialem do tej pory IE 8, ale ponieważ ta wersja jest niezgodna z pewnym programem, który mam zainstalowany na kompie, więc musialem przejść na IE7 i dziala lepiej, dużo szybciej mi się przeglądarka otwiera

To samo i tu. Przedawniona 2.0.20 otwiera mi się dużo szybciej, ale brak zapewnionego bezpieczeństwa.

W ad-awarze ciągle coś wykrywam, na szczęscie nie groźne

No doprawdy wiekowy sprzęt. :? :roll:

Już po takim czymś powinieneś dojść do wniosku, że czas zmienić przeglądarkę.

Co do kompa to wątpię, ponieważ na “zapasowym” :smiley: kompie proc. 750Mhz, 512RAM, GF2 i Firefox uruchamia się max kilka sekund, podobnie jak na nowym kompie, w moim opisie.Tak jak ktoś to podkreślił, nie ma skutecznego rozwiązania tego problemu, a twórcy FF wydali oświadczenie, że mają się zająć tym problemem w najnowszych wersjach, ponieważ dostali bardzo dużo skarg na długość uruchamiania liska. Jeszcze tak zapytam: A masz zainstalowane jakieś dodatki? Czy tak długo uruchamia się też “czysty” Firefox, świeżo po wgraniu czy zaczęło się to dziać dopiero po pewnym czasie? W sumie to zostały Ci dwie możliwości: albo męczyć się z liskiem, albo przesiąść się na inną przeglądarkę, no chyba że uda Ci się jakimś trafem rozwiązać ten problem.

Wydaje mi się, że ten problem nie dotyczy tylko FF. Jeśli poczytamy wpisy dotyczące różnych przeglądarek to okazuję się, że jednym Opera otwiera się błyskawicznie, a innym nie, to samo dotyczy IE. Mam zainstalowanych kilka systemów i też stwierdziłem, że na tym samym kompie i pod tym samym system operacyjnym zainstalowanym na dwóch partycjach w jednej IE otwierało się szybko, a na drugiej nie i też dość trudno znaleźć przyczynę.

Wydaje się, że dość często przyczyną mogą być właśnie różne zainstalowane dodatki. Np. po usunięciu Google Toolbar nastąpiło, przynajmniej u mnie, przyspieszenie otwierania się przeglądarki IE. Ostatnio jestem zaskoczony szybkością uruchamiania się najnowszej Opery 10, ale jak się poczyta komentarze na ten temat to różnie to bywa i dlatego nie dziwię się, że dla jednych najlepszą przeglądarką jest przeglądarka ‘x’, a dla drugich przeglądarka ‘y’.

Też mi się tak wydaje, ze to sprawa nikogo innego, jak tylko autorów tej przeglądarki. Ja sam chyba kiedyś pisałem do nich o tym problemie, ale chyba nie dostałem odpowiedzi.

Na jednym kompie ona działa poprawnie, na drugim źle. Korzystam równiez z tej przegladarki poza miejscem zamieszkania na laptopach i jest ok. Ale to są nowe sprzęty, także nie ma co porównywać z moim.

Mój jest już wysłużony, chyba ze 2 razy była płyta głowna wymieniana. Cały komputer był już modernizowany, bo był właściwie stworzony dla dziecka, ale kiedy to było, w jakich latach.

Jednym słowem wszystko było wymieniane najtańszym kosztem