Problem z otwieraniem stron w Internet Explorer

Mam problem z otwieraniem stron w IE, jestem w stanie otworzyć jedynie międzynarodowe strony typu yahoo.com lub wikipedia.org, natomiast przy wszystkich innych, po krótkim ładowaniu strony pokazuje mi się po prostu biały ekran. Mam konto administratora i grzebałem we wszystkich możliwych ustawieniach. Mam ustawionego IE jako wyjątek w Firewallu, nie używam serwera proxy, jestem połączony z Internetem, logi z hijackthis i combofix są czyste (sprawdzałem w innym temacie na tym forum), wersja IE to 7, ale z szóstką było to samo, na Firefoksie i Operze wszystko działa normalnie, nie mam ustawionego żadnego filtra stron, a przynajmniej niczego takiego nie znalazłem w ustawieniach IE. Próbowałem już wszystkiego i kompletnie nie mam pojęcia co mam zrobić. Pomoże ktoś?

PS. Explorera potrzebuję koniecznie dlatego, gdyż z jego silnika korzysta Microsoft Excel przy pobieraniu danych z Internetu, więc bez działającego IE nie jestem w stanie pobrać do Excela żadnych danych.

  1. IE -> Narzędzia -> Opcje internetowe -> zakładka Zabezpieczenia -> Resetuj wszystkie strefy do poziomu domyślnego

W przypadku gdy pierwszy wariant zawiedzie wykonaj:

  1. IE -> Narzędzia -> Opcje internetowe -> zakładka Zaawansowane -> Resetuj

Niestety, bez efektu.

Zrobiłeś restart systemu ??

Tak, problem towarzyszy mi już dłuższy czas i wykonałem wiele restartów i przywracań systemu, ale nic nie pomogło.

Masz w ogóle zainstalowany jakiś pakiet zabezpieczający. Jeżeli tak to sprawdź ustawienia zapory sieciowej w tym pakiecie i ewentualnie dodaj IE do wyjątków.

Jeżeli nie posiadasz to wszystko wskazuje na to, że nie pozbyłeś się do końca robaczków na kompie.

W takiej sytuacji proponuję użycie narzędzia SDFix. Opis znajdziesz TUTAJ (na samym dole).