Problem z otwieraniem zdjęć,

Mam taki problem.Po kliknięciu dwukrotnie myszka otwierają mi się foldery i co tam w nich jest oprócz zdjęć.klikniecie myszką nie otwiera zdjęć i nie mogę zdjęć przenosić myszką.Musze kliknąć prawym myszka i nacisnąć otwórz za pomocą.Nie wiem co się stało że tak to jest.Żeby przenieść zdjęcie z folderu do folderu muszę go skopiować nie mogę przeciągnąć,nie da się.Może ktoś mi pomoże.Dzięki.

a jaki komunikat wyskakuje, jakim programem otwierał aś/eś zdjęcia do tej pory

Żaden komunikat nie wyskakuje.Po prostu klikam i nic się nie dzieje.Otwierałam podgląd obrazów systemu Windows a jak potrzebowałam coś ze zdjęciem zrobić to w jakimś innym.Teraz mogę otworzyć ale nie kliknięciem myszki,i nie mogę przynosć.

Dodane 01.02.2009 (N) 23:48

Zapomniałam jeszcze ze żadnego folderu w całym komputerze nie mogę przenieść w inne miejsce.

najlepiej sciągnij infranview do przeglądania zdjęć. to moze załatwi otwieranie zdjęć. http://darmowe-programy.net/tag/infranview. na jakim systemie pracujesz viśta czy xp

jak nie możesz przeniesc , nie da sie złapać za folder czy co?

Pracuje na XP.Ja mogę przeglądać zdjęcia tylko nie mogę otworzyć go myszka,Musze kliknąć prawym myszka i nacisnąć otwórz za pomocą i wtedy wybieram program i otwieram,ale nie mogę myszka.a folderów nie mogę przenieś bo myszka ich nie łapie.Foldery myszką otwieram,nie mogę nic przenieść.

to wez kliknij na zdjecie prawym myszki własciwosci. wybiez zmien , wybierz teraz podgląd obrazów i faksów, albo jak masz przeglądarkę zdjec to ją. potem wez ok i zatwierdz. powinno sie teraz normalnie otwierać. a co do przerzucania to nie mam pojecia, poszukam cos

Dodane 02.02.2009 (Pn) 0:18

http://forum.instalki.pl/viewtopic.php?f=22&t=16673 cos podobnego

albo PPM i otwórz za pomocą >wybierz program>[zaznacz]Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików [wybierz program którym chcesz otwierać, “InfranView” jest dobrym programem,] >ok

powinno przypisać obrazki do programu :slight_smile:

tak samo przy instalacji możesz wybrać kojarzenie programów z plikami, i tak dalej i tak dalej :slight_smile:

Wy jakbyście nie czytali jaki mam problem.Przecież pisałam że ja mogę otworzyć zdjęcia w programie,obojętnie jakim.Nie mogę otworzyć zdjęcia kliknięciem myszka.I nie mogę przenosić ikonek myszką.Myszka ich nie łapie.A wy otwórz w programie.Nie widzę pomocy w tym moim problemie.Np.chcę przemieścić ikonę na pulpicie i się nie da.co wy na to?

z tym ze oni Ci dobrze radza z tym zeby wybrac otworz za pomoća i zaznaczyc zeby zawsze otwieral w tym programie. Dzieki temu zdjecia beda sie otwierac kiedy dwa razy na nie klikniesz.

Niestety nie pomogło dalej nie otwiera kliknięciem myszki.A co z przenoszeniem folderów ?Co ja mam robić czy tylko przeinstalowanie systemu mi zostało?

przeskanuj kasperskim online i zobacz moze wirus , ja ostatnio miałem niezłe jaja nie mogłem wejsc na dyski, formata nie dało sie zrobic , bo formatowanie nie mogło sie zakonczyc, potem drugi komunikat że dysk uszkodzony. jakis trojan log costam.usunąłem formatem z dyskietki (twary) i jakos sie naprawiło. walony rozpylił sie na wszystkich dyskach.avira . mks, fsecure, bitdefender.nie usunęły jak kaspersky cos wykryje to zainstaluj triala na 30 dni i go wytnij

Daj log z HijackThis.

spróbuj komend

Start >> Uruchom >> regsvr32 /i shell32

Start >> Uruchom >> regsvr32 shimgvw.dll

:slight_smile: