Problem z otwieraniem zdjęć

Witam!

Mam problem z otwieraniem zdjęć. Polega on na tym, że kiedy próbuję otworzyć jakiekolwiek zdjęcie, zapisane w jakiejkolwiek lokalizacji na komputerze wyskakuje mi error o treści “System nie może znaleźć pliku <podana lokalizacja pliku>. Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie.”

Byłbym wdzięczny za pomoc w tej sprawie :slight_smile:

A w czym chcesz otworzyć? ściągnij, zainstaluj i spróbuj tym.

Otwieram domyślną przeglądarką fotografii Windowsa.

Klikasz —>>Start—>>>Uruchom —>>> i wpisujesz—>>> regsvr32 /u shimgvw.dll

Sprawdź czy plik istnieje

C:\Windows\system32\shimgvw.dll - bo to jest plik dll odpowiedzialny za pogląd zdjęć i faksów.

C:\Windows\system32\shimgvw.dll istnieje, wpisałem też regsvr32/u shimgvw.dll, ale wyskoczył error o treści “Moduł shimgvw.dll został załadowany, ale nie odnaleziono punktu wejścia DllUnregisterServer. Upewnij się, że plik shimgvw.dll jest prawidłowym plikiem DLL lub OCX, a następnie spróbuj ponownie.” 

Ja bym Ci mógł swój plik shimgvw.dll podrzucić. Ale na zasadzie nie podmianie obecnego pliku systemowego lecz byś sobie tak zrobił: plik np. na pulpicie i zdjęcie PPM otwórz za pomocą<Pulpit<(Mój plik) shimgvw.dll.

Można by tak zrobić, byłbym wdzięczny :slight_smile:

http://www40.zippyshare.com/v/ghEdcUs8/file.html.

Plik ten znajduje się w archiwum *zip i trzeba go wypakować. Nie znalazłem nie przerobionej wersji tego pliku i dałem przerobioną. Oczywiście plik ten pochodzi z oryginalnego Windows-a XP z wersji Home Edition i myślę że na innych wersjach nie będzie problemu, warto spróbować.

 

W jaki sposób jest przerobione?

Przerobione zostały tylko ikony i bitmapy. Cały wygląd jest podobny do tego z Visty/7.

 

Na tapetę daj PPM (prawy przycisk myszy)<Otwórz za pomocą<Wybierz program z listy<no i poszukaj sobie tego mojego pliku. Odznacz opcję “Zawsze używaj do otwarcia tego typu pliku”. Jeśli zdjęcie się załaduje to można spokojnie zaznaczyć opcję “Zawsze używaj do otwarcia tego typu pliku”.

e3be0cd27fa3ed09gen.jpg

Nie złudź się wyglądem, jest to po prostu przeróbka XP :slight_smile: Jeśli pomogłem polub :slight_smile: Jeśli będzie chodzić to jeszcze będzie dalszy krok :slight_smile:

Zrobiłem tak, niestety nie działa.

Daj może screna albo co pisze.

Proszę jeszcze jedna aplikacja. Aplikacja jest do przeglądania zdjęć.

Język: Angielsk, ale interfejs łatwy i intuicyjny.

Wygląd: RibbonUi (podobne jak w office <2007)

http://www107.zippyshare.com/v/lETVaiTg/file.html

 

Wyświetla się taki komunikat:

Error.thumb.jpg.811fdeda6ab8952412dcc26d

A tą aplikacje patrzyłeś, co jest post wyżej. Sądząc po Twoim screnie to nie jest XP/Vista/7 przypuszczam że to jest W10?

 

Spróbuj tą aplikację: http://www.dobreprogramy.pl/IrfanView,Program,Windows,12867.html.

Spolszczenie do tej aplikacji: http://www.dobreprogramy.pl/IrfanView-Spolszczenie,Program,Windows,12933.html.

 

Lub pobierz jakiś inny menadżer plików, niektóre mają wbudowane rozpakowywanie plików *zip, *rar a także (co najważniejsze w Twoim przypadku) przeglądarkę zdjęć.

 

Ok, spróbuję, a to jest Windows 8.1 :slight_smile:

To dlatego mój plik *dll nie chodził. Ale aplikacja powinna czytać zdjęcia.

http://fix4dll.com/shimgvw_dll

Wybrać swój system, pobrać odpowiedni fix i podmienić na ten pobrany.

A do którego miejsca mam wrzucić ten plik? Kiedy wpisuje w wyszukiwaniu shimgvw.dll, pojawia się kilka lokalizacji, w których on występuje.

Podana lokalizacja pliku … 

Najpierw sam piszesz o lokalizacji, a potem sie pytasz gdzie masz skopiować ?

To że się pojawia to nic nie znaczy. Główna lokalizacja tego pliku to: C:\WINDOWS\system32\shimgvw.dll. A patrzyłeś czy ten plik od @fiesta, działa?

Podmiana nie jest to takie łatwe jak się wydaje, że na zasadzie “kopiuj, wklej i podmień”. Windows jest taka usługa “Windows File Protect” w razie modyfikacji jakiegoś pliku *dll lub *sys, system ma to wykryć i przywrócić oryginał z katalogu i386.


Aby podmienić plik systemowy trzeba pobrać “Replacer”. Po włączeniu programu a konkretnie wiersz poleceń, najpierw trzeba wskazać lokalizację oryginalnego pliku, który ma zostać podmieniony w tym przypadku to: C:\WINDOWS\system32\shimgvw.dll. Zatwierdzić klawiszem enter. Na plik przerobiony lub swój z lokalizacji np. C:\Nowy folder\shimgvw.dll. I też trzeba zatwierdzić klawiszem enter. Potem będzie pisało, aby program dokonał zmian naciśnij Y, aby program anulował wszystko wcisnąć N. Oczywiście należy wcisnąć Y. Po podmianie naciskamy dowolny klawisz i program automatycznie się zamknie. Potem powinien wyskoczyć monit, że pliki systemowe zostały podmienione i włóż płytę aby przywrócić, my oczywiście klikamy na opcję anuluj. I ''wszystko powinno grać :slight_smile:


Oczywiście tak jest w XP, a w nowszych systemach nie jestem pewien jak jest :slight_smile: