Problem z "otwórz za pomocą" - .properties

Witam. Nieraz na tym forum ludzie mieli problem z “otwórz za pomocą”, gdzie przez przypadek otworzyli dane rozszerzenie za pomocą innego i dali, żeby im to zapamiętało. Ja mam ten sam problem, rozszerzenie .properties ustawiłem jako wordpad. Problem jednak jest bardziej skomplikowany, ponieważ czytałem na wielu stronach, że można to usunąć za pomocą rejestru, jednak ten sposób u mnie nie działa (nie wiem czemu). Dlatego proszę Was o pomoc.

Nie mam pod ręką Windows 7, ale ja na Twoim miejscu zacząłbym od Start - Programy domyślne.

Opis windows-brak-nagraj-obraz-dysku-t515113.html#p3229658

Patrzyłem też w te ustawienia, tylko mi bardziej chodzi o to, żeby przywrócić, że format .properties jest nieznanym formatem, a tam na liście nie mogę wybrać nieznanego formatu.

W XP w opcjach folderów jest zakładka typy i można przypisywać rozszerzenia do programów, w jakich maja być otwierane. W win 7 jest inaczej. Wiadomo. Jednak jest programik, który działa na win 7, nawet na x64. Na dole tej stronki jest do pobrania spolszczenie, a ciut wyżej, ten programik. Pobierasz na pulpit, wypakowujesz maleństwo, ze spolszczenia kopiujesz wypakowana zawartość i wklejasz do wypakowanego programiku. Masz typy. Działasz.

http://translate.googleusercontent.com/ … DGHayEa-5w

Przewijasz do programu FileTypesMan v1.62 i klikasz w niego. Potem jedziesz w dół do pobrania spolszczenia i programiku.

Tak to robiłeś

  1. Wchodzisz do edytora rejestru, wyszukujesz owe rozszerzenie .properties w

gałęzi:

HKClassesRoot i usuwasz całą gałąź za nie odpowiedzialną.

  1. H_KEY CURRENT USER > Software>Microsoft>Windows>CurrentVersion>Explorer>FileExts.

Tam szukasz rozszerzenia dla którego skojarzenie chcesz usunąć i usuwasz całą gałąź tego rozszerzenia.

  1. Restart.

Działa na Windows 7 i 8

Cóż, ja w takim razie inaczej robiłem, ponieważ nic nie usuwałem z HKClassesRoot, tylko z H_KEY CURRENT USER >… (o tym Root nigdzie nie czytałem, więc nie wiedziałem, że tam też trzeba usunąć). Dzięki też, za polecenie filmiku Bogdan_G, ale jak się okazało, znalazłem rozwiązanie - w miarę proste. Wielki dzięki raz jeszcze!

Nagrać ktoś z was odcinek i wyślę linka bo nie wiem dalej jak to zrobić bardzo bym prosił

Mi się dzieje coś takiego


Jak to napawic

https://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/159134d1312706820-default-file-type-associations-restore-default_lnk_-shortcut-.reg

  1. Pobierz na komputer z zepsutymi skrótami,
  2. wybierz opcje otwarcia pliku, wyraź zgody na scalenie z rejestrem Windows 7,
  3. ikony się naprawią,
  4. jak nie to wybierz opcje uruchom ponownie i podsumuj czy coś się zmieniło.