Problem z otworzeniem MKV


(Olajk) #1

Witam.

Ściągnęłam film typ MKV. Mam zainstalowane Matroska Pack ale nie mogę otworzyć filmu. Słyszę przez kilka sekund dźwięk a potem program się wyłącza.


(neo10) #2

Wystarczy zainstalować normalny kodek divixa http://www.dobreprogramy.pl/DivX-Plus,P ... 13280.html plus do dzwięku ac3 filter http://www.dobreprogramy.pl/ACFilter-b, ... 13191.html plus jakiś odtwarzacz którego na ogół używasz i mkv będzie działało bez problemu a w sumie taki zestaw wystarcza do 99% filmów ;]

Matroska pack bym wywalił ;] oni zdajsię dawno nie wydali aktualizacji do tego paka... a ogólnie odradzam takie zestawy.. na ogół jest tam kodek ffdshow który jak na mój gust psuje jakość filmów ;]

Ewentualnie jak już chcesz pack to K-lite: http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Mega- ... 18588.html


(Spectatorx) #3

Najprościej to usunąć z systemu wszystkie kodeki, zainstalować media player classic który odtwarza wszystko bez żadnych zbędnych kodeków.

http://www.dobreprogramy.pl/Media-Playe ... 12469.html


(Olajk) #4

ok dzięki pomogło :slight_smile:

-- Dodane 26.09.2010 (N) 14:26 --

Program nie chce otworzyć filmu.Wczoraj wszystko bez problemu ale dzisiaj wyskakuje błąd:

95552587.jpg

mpc nie otwiera.

Zainstalowałam x264 i nie wiem co dalej. Dalej nie mogę otworzyć ;/

-- Dodane 26.09.2010 (N) 14:40 --

Ps. DirectShow decoder też nie pomógł


(Łukash) #5

Odinstaluj wszystkie kodeki ,playery > czyszczenie systemu/rejestru CCleanerem .Następnie zainstaluj te kodeki http://www.majorgeeks.com/download.php?det=5326 ,po tym zainstaluj Real Alternative razem z Media Player Classic otwieraj w MPClassic i powinno być ok.Ewentualnie do tego QTAlternative Lite i masz spokój chyba z wszystkim.


(Olajk) #6

pomogło zainstalowanie VLC media player