Problem z otworzeniem plików z pulpitu

Witam

W piątek chciałem zrobić kawał koledze z pracy i zrobiłem mu print screena wszystkie ikony z pulpitu i foldery wrzuciłem do jednego folderu i go ukryłem. Dzisiaj kolega siada zmienił w komputerze żeby pokazał ukryte foldery i dupa nie ma folderu na pulpicie. Zrobiliśmy przywracanie systemu i przywróciło pliki ale nie ma od nich dostępu. Pisze taki komunikat

" C:/Documents and Setting/Damian/Pulpit/…(każdy plik z pulpitu) jest aktualnie wykorzystywany lub jest tylko do odczytu

Czy chcesz otworzyć plik tylko do odczytu?"

Jak dam tak to plik się włącza ale jest pusty lub w ogóle się nie włączy. Na pewno jest to spowodowane moim ukrywaniem plików lub jego próbą przywrócenia tych plików bo pliki z poza folderu działają. Więc mam ogromną prośbę do was jak można to przywrócić, żeby pliki mona było otworzyć.

Zainstaluj Total Commander w ustawieniach programu ustaw wyświetlanie plików ukrytych i sprawdź czy ten utworzony przez ciebie folder jeszcze istnieje

Folder jeszcze siedział ale nie miał wszystkich plików. A te które były w tym ukrytym folderze również się nie dają otworzyć tak jak te odzyskane za pomocą przywrócenia systemu. Może jeśli pomoże informacja to przy włączaniu pliku i daniu że chce się je włączyć do odczytu wyskakuje błąd brak dostępu do pliku

Jednym słowem - dowcip się kapkę nie udał :smiley:

Spróbuj to zrobić w trybie awaryjnym.

I to porządnie się nie udał na trybie awaryjnym wyskakuje mi dodatkowy loging administrator i wchodząc na niego nie mam w ogóle tych rzeczy na pulpicie administratora ale jak wejdę przez dokument & settings i wejdę w profil normalnego użytkownika i wejdę na pulpit to są te pliki ale dalej nieosiągalne ani włączyć pliku/zdjęcia ani ich skopiować nie można a wagowo są jakby był plik w którym są zapisane różne rzeczy.

Spróbuj TestDisk opis użycia znajdziesz w sieci. Powinno pomóc.

spróbuj odpalić zewnętrzny system z płyty i je skopiować

I próbowałem odzyskać pliki innym programem bo w tym testdisku to za dużo jakiś odnośników z odnośników było i nie wiedziałem w końcu w co wejść. I odzyskało jakieś pliki ale nie te które są potrzebne pewnie dlatego, że one są na pulpicie tylko nie ma do nich dostępu. Próbowałem przeskanować combofixem ale wyskakuje tyle błędów, że nie może nawet zacząć skanować. Więc podejrzewam, że ten mój dowcip chyba nie jest przyczyną takiego zachowania się plików jakie są. Więc teraz jest moje pytanie da się te pliki jakoś skopiować pomimo tego, że komputer na to nie pozwala? Bo jakbym mógł je skopiować to po prostu bym sformatował tego rzęcha i było by wszystko ok:)

Weź do reki płytkę z systemem np Ubuntu, zbutuj z niej kompa, uruchom system (nie instaluj) jak się odpali, poszukaj tego pulpitu i skopiuj, co potrzebujesz.

A następnym razem czytaj, co Ci ktoś odpisuje