Problem z otworzeniem pliku Avi 4 GB

ilm nagrany za pomocą karty PCTV Analog PCI Pinnacle - opcja nagrywania Divix kino domowe, system Windows XP.Przy próbie odtworzenia komunikat o konieczności zastosowania AVI SPLITTER. Problemem jest fakt, że aby zastosować program do podziału na mniejsze części trzeba najpierw otworzyć plik źródłowy, a to się nie udaje. Czy można sobie jakoś z tym poradzić? Zależy mi na nagranym filmie. Wcześniej nagrywane filmy w tym samym formacie ( duzo mniejszej wielkości ok. 2 GB) otwierają się i odtwarzają bez problemów. Bardzo proszę o pomoc.

Czym to otwierales??

spróbuj vlc: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … yer+0.8.6f

rainbow13 , jaki system plików masz na partycjach ? FAT32, czy NTFS ?

Jeżeli FAT32, to wiedz, że ten system plików nie obsługuje pojedynczych plików większych niż 4GB i właśnie to może powodować problem.

Jeżeli jednak posiadasz system plików NTFS, to problem leży gdzieś indziej.

Jeżeli posiadasz system plików FAT32, to przekonwertuj system plików z FAT32 do NTFS:

START -> Uruchom -> wpisz: convert C: /fs:ntfs

gdzie C , to litera partycji, którą chcesz skonwertować. Możesz skonwertować każdą partycję.

Mam system plików NFTS. Plik próbowałam otworzyć: ALL Player, Nero Show Time, Windows Media Player, VLC. Avi Splitter, Easy Avi Splitter, VirtualDub,Fast Avi MPEG Splitter. Nic nie działa. Przy próbie uruchomienia po jakimś czasie pokazuje się komunikat AVI CHUNK VIEWER:

This Avi file was not prepared for sequential reading. the alternative " Avi Splitter" will now let the default one handle it.