Problem z otworzeniem skompilowanego pliku

(Dobry31) #1

No więc mam następujący problem :

Kompiluje plik i gdy go otwieram (Mam program Dev-C++ 4.9.9.2) miga tylko czarny ekran i nic sie nie pojawia.

Jak mam go otworzyć ?

(Nazwa2) #2

Moglbys podac kod programu ktory kompilujesz. Prawdobodnie nie ma zatrzymania kodu na koncu i nie zdazysz zobaczyc co jest w programie.

(Fiołek) #3

Uruchom "przez konsole"(cmd->ścieżka do pliku). Nie "mrygnie" Ci.

@ rafau : A IDE to co niby? Sterownik? System operacyjny? IDE to program jak każdy inny.

(Dobry31) #4

Mam otworzyc cmd i wpisac sciezke czyli C:\Dev-Cpp\BezNawy1.cpp ??

(Nazwa2) #5

Dobrze tylko ma to byc plik *.exe a nie *.cpp.

(Orsonpel) #6

Czuję się jak 1 kwietnia :slight_smile: tylko śniegu nie ma...

Skompiluj plik, w wierszu poleceń podajesz adres folderu, w którym znajduje się projekt, i uruchom pliczek. Tak w ogóle to polecam linuxa i eclipse. :wink:

(Nazwa2) #7

Przesadzilem z tym ze to nie program.

@ Fiołek Z tym sterownikiem to tez nie trafiles bo sterownik to tez program.

(Fiołek) #8

@ rafau : nie do końca, sterownik to sterownik, steruje czymś bez ingerencji użytkownika czego program nigdy nie zrobi(MUSI zostać uruchomiony przez użytkownika, sterownik jest ładowany przez system przy starcie). Równie dobrze system operacyjny można nazwać programem. Niektórzy tak mówią, ja się z tym nie zgodzę.

(Orsonpel) #9

Ehh... wszystko jest programem, co nie jest hardwarem panowie informatycy. Lekki OT się zrobił.

(Dobry31) #10

Dzięki teraz wyswietla napisy :smiley: =D> =D>

(Fiołek) #11

Wtedy też działało :wink:

@ orsonpel : Ja akurat tak nie uważam, ale to nie jest temat na taką dyskusje, w ogóle to nie jest temat na dyskusje, to sprawa subiektywna.

EDIT:

@down: poniekąd, ja uważam, że nie wszystkie rzeczy powinny być interpretowane przez ogół.

PS. trochę się wkopałem, sterownik jest swego rodzaju programem, ale IMHO wiele go różni.

EOT.

(Orsonpel) #12

Chyba tylko Biblia powinna być interpretowana przez każdego osobiście.

(system) #13

Każdy murzyn jest człowiekiem, ale nie każdy człowiek jest murzynem. Dokładnie tak samo z programami: każdy sterownik jest programem, ale nie każdy program jest sterownikiem. Sterowniki, systemy operacyjne, kompilatory, programy użytkowe, wirusy wszystko to programy, napisania których popełnił jakiś programista.