Problem z OUTLOOK EXPRESS 7

Mam problem, uszkodził mi sie Outlook Express w ten sposób, że nie daje się uczynić go aplikacją domyślną, z tego powodu nijak nie mozna wysłac poczty z formularzy w witrynach.

Pewnie najkuteczniejszym sposobem byłoby zainstalować go ponownie tylko skąd go wziąć???

Leszek47 na płytce instalacyjnej windowsa lub zmienić klienta poczty.

Popraw tytuł na konkretny.

Dzieki za odpowiedź, z plytki instalacyjnej wprowadziłem ponownie składnik Outlok Ekspress, niestety nic nie pomogło. Czy trzeba od poczatku wprowadzić całego Windowsa?.

Zmienic klienta poczty? nie mam pojecia jak to zrobić, chyba pójdę na pocztę :wink:

ściągasz np. thunderbirda

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=17&id=555

instalujesz - proste jak drut :slight_smile:

Dzięki Moderatorze, thunderbirda mam i dzieki niemu jakoś to działa, lecz ten programik jakoś mi nie leży, strasznie uciązliwy co chwila ma jakieś problemy i o coś pyta. I like Outlook Ekspress i nic na to nie poradzę. Spróbuję z tym klientem poczty ale dopiero jak przyjdzie listonosz :smiley: :smiley: :smiley:

wystarczy tylko w: narzędzia > opcje > ogólne w “domyślne programy obsługi wiadomości” istawić jako dmoyślne i po sprawie

Dzięki aras78, to oczywiście proste jak sznurek w kieszeni i tak własnie zrobilem. Problem w tym, ze za chwilę aplikacja znów nie jest domyślna i tak można w nieskonczoność.

Spróbuj w wierszu poleceń (możesz też w Start -> Uruchom ale wtedy nie bedziesz widział ew. komunikatów błedów itp.) wpisać:

"C:\Program Files\Outlook Express\msimn.exe" /reg

Spowoduje to ponowne zarejestrowanie OE i jego składników w systemie.

P.S. Jest też możliwość, że jakaś inna aplikacja Ci w “bruździ”. Masz może zainstalowany pakiet MS Office (a w nim MS Outlook)? albo Operę czy też MozillaSuite, SeaMonkey? W/w przeglądarki mają wbudowane programy do obsługi poczty i każdorazowe włączenie przeglądarki może(?) powodować ustawianie ich klientów poczty jako domyślny. A MS Outlook to już w ogóle mistrzostwo świata pod tym względem. Pobranie i instalacja z WU aktualizacji fitra wiadomości śmieci powoduje, że (w moim przypadku Thunderbird) domyślny program przestaje być domyślny. A najśmieszniejsze jest to, że z pakietu Office mam tylko Worda, Excela i PowerPointa :).