Problem z Outpost 2.5

Postanowiłem przetestować programik bo wiele dobrego się o nim słyszy. Mam z nim jednak problem. Blokuje mi niektóre strony internetowe i menedżera pobierania. Korzystam z Opery, podczas instalacji wybrałem opcję kreatora reguł, w opcjach ustawiłem wszystkie programy które mam przyblokowane jako “zaufane programy”. Bez rezultatu. Blokuje mi m.in. Onet i Google??:shock: Meneżera pobierania mam zablokowanego na amen chociaż też jest w “zaufanych programach”. Jak poustawiać firewalla bym nie miał tych problemów? Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Witaj :slight_smile:

Ja korzystam z Outpost’a i chodzi rewelacyjnie :slight_smile:

Zacznijmy od tego że firewalla masz po to by porty najbardziej narażone na atak były zamknięte jak np.: port 80 z którego korzystasz do pobierania danych :slight_smile:

Odnośnie przeglądarek internetowych , - musisz po prostu aplikację iexplorer.exe dodać do zaufanych aplikacji, firewall musi być ustawiony na “znak zapytania” koloru niebieskiego dzięki czemu tworzysz reguły. Jeżeli dodasz Iexplorer do zaufanych programów musisz się liczyć z tym że będziesz narażony na atak. Najlepszą metodą jest ustawienie reguł “allow” do przeglądarki. Wtedy sam będzie pytał czy dopuścić aplikację czy też nie, i sam będzie robił aktualizację :slight_smile:

Proponuje Ci pousuwać wszelkie programy jakie do tej pory dodałeś - następnie gdy uruchomisz przeglądarkę firewall sam Cie zapyta co z tym zrobić nie wciskaj wtedy allow once czy block once, tylko stworz regule :slight_smile: “Custom”

Powodzenia:)

Zapomnialam ze korzystasz z Opery, zatem procedura taka sama, tylko sama aplikacje opery musisz dodac:)

C:\Program Files\Opera\Opera.exe ? : ) (strzelam bo nie korzystam z tak dziurawej przeglądarki) :slight_smile:

Jeśli już nie Iexplorer, to polecam Firefox’a :slight_smile:

Usunąłem aplikacje które miałem przyblokowane z listy programów, ponowne uruchomienie aplikacji i stworzenie reguły nie pomaga tak samo jak dodanie opera.exe i inych przyblokowanych aplikacji do zaufanych programów nic nie daje. Dalej mam je zablokowane. Outposta mam ustawionego na “niebieski znak zapytania”. Fajny firewall ale chyba będę się musiał z nim pożegnać :frowning:

P.S. Nawet żeby napisać tego posta musiałem wyłączyć outposta bo mnie blokował.

Co do Opery to bym mocno polemizował. To raczej IE jest dziurawy. Pozdrawiam.

coshoo może wyjadę z innej beczki :smiley: :smiley:

ale spróbuj zainstalować Kerio 4 - darmowy firewall :spoko:

również korzystałem niegdyś z Outposta i nie mam po nim miłych wspomnień… działy się również dziwne rzeczy, ale największym zdziwieniem dla mnie było po zainstalowaniu Kerio jak przyspieszył mi net :smiley:

spróbuj może już ci Outpost nie będzie potrzebny - Kerio jest po polsku :!:

Wiem wiem. Do tej pory jechałem na Kerio ale wiesz ludzka ciekawość :smiley: więc chciałem wypróbować coś innego. Hmmm powalczę jeszcze trochę z outpostem. Zobaczymy. Jak nic nie wymyslę i nikt nie pomoże to wracam do Kerio :slight_smile: Pozdrowionka.

Może spróbuj Sygate Personal Firewall :wink:

Bardzo dobry firewall (nieraz mnie uratował :slight_smile: )

Polecam w razie czego